Artykuły

ALLNUTRITION D3 4000 DROPS, czyli witamina D3 w kroplach

Lato, słoneczne piękne dni, upragniony urlop to niestety dla wielu z nas okres, który dobiega końca. Wraz z nadejściem chłodniejszych wieczorów, zmienia się nie tylko dla wielu z nas rytm dnia, ale również potrzeby organizmu na pewne witaminy i składniki mineralne. Jedną z nich jest tzw. witamina słońca, czyli popularna obecnie witamina D3 (cholekalcyferol).

Czy słońce wystarczy?

Ta niezwykła substancja, wytwarzana jest naturalnie w skórze człowieka pod wpływem promieniowania UVB. Jednak brak odpowiedniej ekspozycji na słońce sprawia, że niestety w okresie jesienno- zimowym, dochodzi bardzo często do niedoborów witaminy D3. Wiele osób nawet w czasie letnim, mimo pięknych słonecznych dni nie jest w stanie naturalnie wytworzyć odpowiedniego poziomu cholekalcyferolu. Dzieje się tak, gdy pracują w pomieszczeniach i kończą w porze popołudniowej, gdy promienie UV są już delikatniejsze, czy też należą do osób, które niechętnie odkrywają swoje ramiona na promienie słoneczne, a niestety bez odpowiedniej ekspozycji nie dochodzi do syntezy witaminy D3. Wiele też ludzi nie chce korzystać z uroków lata na świeżym powietrzu, przez co dochodzi do obniżenia naturalnych rezerw witaminy D3 w organizmie.

Powszechność niedoborów witaminy D

Niestety niedobór witaminy D3 jest bardzo powszechny w naszej szerokości geograficznej, może on dotykać aż 90% społeczeństwa. Dlatego też warto wprowadzić do codziennej suplementacji witaminę D3 zgodnie z aktualnymi rekomendacjami dietetyków i lekarzy.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, w jak wielu kwestiach niedobór witaminy D3 może odbić się na zdrowiu, zazwyczaj kojarzona jest ze wzrostem kości i zdrowymi zębami. Jednak to nie jedyne jej zadania, zbyt niski poziom witaminy D3 może spowodować spadek odporności, gorsze samopoczucie psychiczne, a nawet depresje, czy też wpłynąć na pogorszenie wrażliwości insulinowej i pracę mięśni.

ALLNUTRITION, D3 4000 DROPS, czyli witamina D3 w kroplach?

Aby zadbać o swoje samopoczucie i zdrowie, warto wprowadzić do swojej suplementacji produkt marki ALLNUTRITION D3 4000 DROPS, czyli witaminę D3 w kropelkach. Jedna dawka tego preparatu dostarcza aż 100 μg cholekalcyferolu. Ogromną zaletą tego preparatu jest jej skład, a dokładniej wegańska receptura, która pozwala osobom, które zrezygnowały ze spożycia produktów zwierzęcego suplementować witaminę D3. Aplikacja tego preparatu jest niezwykle prosta i sprawdzi się zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci, które zazwyczaj nie przepadają za łykaniem tabletek. Wystarczy wprowadzić za pomocą wygodnego aplikatora 2 krople witaminy pod język i połknąć.

ALLNUTRITION D3 4000 DROPS to idealny preparat dla całej rodziny od juniora do seniora, który wspomoże zarówno zdrowy wzrost i rozwój, jak i zachowanie zdrowia.

Materiał reklamowy.

Anna Zięba

Od wielu lat współpracuje z zawodnikami, trenerami. Układam indywidualne plany dietetyczne i treningowe na PoTreningu. Moja specjalizacja to dietetyka, trening i suplementacja.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close