Artykuły

Czy witamina C sprzyja odchudzaniu?

Jak większość osób zapewne wie, witamina C należy do jednych z najbardziej rozpowszechnionych witamin. Wpływa ona na wiele procesów biochemicznych w organizmie ludzkim. Jest znana przede wszystkim ze wsparcia odporności i stanowi jedną z witamin o działaniu antyoksydacyjnym. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że jest ona pomocna w syntezie bazy kolagenowej, co ma zastosowanie zarówno w rehabilitacji, jak i kosmetologii. Jak jednak witamina C ma się do odchudzania?

Czy witamina C pomaga w odchudzaniu?

Witamina C na pewno pomaga w redukcji wielu rodzajów stanów zapalnych i stanowi czynnik profilaktyczny wobec infekcji bakteryjnych i mało natężonych stresów oksydacyjnych.

Witamina C została poddana również testom w celu uzyskania informacji, czy może być ona przydatna wśród osób odchudzających się. Niewątpliwie wykazano ciekawą zależność, w której poziom witaminy C w organizmie osób otyłych oraz osób z prawidłową masą ciała się różnił.

Osoby otyłe charakteryzowały się mniejszym stężeniem witaminy C niż osoby z prawidłową masą ciała. Zanotowano także, że osoby spożywające regularnie witaminę C mogły szybciej spalać tkankę tłuszczową niż osoby niedostarczające tej witaminy w odpowiednich ilościach.

Inne badania natomiast badając tę zależność, pokazują, że w pewnym sensie witamina C może w jakiś sposób pomagać w spalaniu tkanki tłuszczowej na poziomie biochemicznym, jednakże na ten moment nie dysponujemy przekonującymi dowodami na skuteczność witaminy C w odchudzaniu i bezpośrednim spalaniu tkanki tłuszczowej. Związek ten jest bardzo niejasny i wymaga dalszych analiz.

BARDZO SILNY ANTYOKSYDANT

Na ten moment możemy śmiało powiedzieć, że witaminę C można śmiało stosować przy zachowaniu deficytu kalorycznego (np. w przebiegu diety redukcyjnej). Warto bardziej skupić się na faktycznych efektach wynikających z mniejszego spożycia kalorii w trakcie dnia.

Na pewno pomocne mogą okazać się owoce i warzywa bogate w witaminę C i inne składniki odżywcze, które zadbają o odpowiednią kondycję włosów, skóry i paznokci, a także o nasze odchudzanie, dzięki dużej zawartości błonnika z warzyw i owoców, który sprzyja kontroli apetytu.

Witamina C a odchudzanie – podsumowanie

Witamina C odpowiada za wiele funkcji w organizmie ludzkim. Na ten moment można jedynie przypuszczać, że witamina C może mieć wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej przy zachowaniu zasad diety redukcyjnej, jednakże może ta właściwość być bardziej traktowana w ramach ciekawostki.

Niezmiennie warto skupić się na ważnych czynnikach jak zbilansowana dieta z deficytem energetycznym, odpowiednio dobrana aktywność fizyczna oraz ewentualna dodatkowa suplementacja spalaczami tłuszczu.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close