Blog

Jak odpowiednio skomponować śniadanie?

Śniadanie to jeden z ważniejszych, jeśli nie najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Odpowiednio skomponowane śniadanie gwarantuje sytość, zmniejsza uczucie głodu w ciągu dnia, redukuje apetyt na słodycze, przyspiesza przemianę materii i pozwala zgubić dodatkowe kilogramy. Jednym z kluczowych czynników odpowiadających za powyższe właściwości jest właśnie białko. Zadbanie o to, aby w pierwszym posiłku w ciągu dnia znalazł się produkt białkowy taki, jak np.: białko jaja, dobrej jakości mięso, dobrej jakości nabiał lub odżywka białkowa, niesie za sobą szereg korzyści.

JAK SKOMPONOWAĆ ŚNIADANIE?

Śniadanie powinno być posiłkiem skomponowanym z wielu produktów. Przede wszystkim nie powinno w nim zabraknąć warzyw lub owoców, które będą źródłem witamin i składników mineralnych. Są one również dobrym źródłem błonnika, który reguluje trawienie i ogranicza wchłanianie węglowodanów. Drugim kluczowym składnikiem jest wspomniany wcześniej produkt białkowy. Badania naukowe dowodzą, że spożycie co najmniej 20 g białka w pierwszym posiłku zmniejsza apetyt w ciągu całego dnia i reguluje poziom glukozy we krwi. Mając apetyt na wodzy dużo łatwiej jest nam uniknąć podjadania, a także zjadania większych porcji jedzenia. Zjadając odpowiednią ilość białka na śniadanie, nasz całodniowy bilans kaloryczny jest niższy, dzięki czemu szybciej tracimy nadprogramowe kilogramy. W dobrze skomponowanym śniadaniu powinien się również znaleźć składnik energetyczny zawierający węglowodany lub tłuszcze w zależności od tego czy preferujemy śniadania białkowo-tłuszczowe, czy węglowodanowe. Taki zestaw wpłynie korzystnie na tempo naszego metabolizmu, doda sił niezbędnych do aktywnego trybu życia i poprawi nastrój.

PODSUMOWANIE

Warto zatem zadbać, aby nasze śniadanie było przemyślane, łączyło ze sobą wiele smaków i było spożywane z uśmiechem na twarzy. Przykładem idealnego śniadania mogą być wszelkiego rodzaju omlety, placuszki lub owsianki.

Autorem wpisu jest nasza ambasadorka – Magdalena Hajkiewicz. 

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close