Jakie odżywki białkowe na odchudzanie?

Redukcja tkanki tłuszczowej powinna rozpocząć się przede wszystkim od zwiększenia wysiłku fizycznego i wprowadzenia diety z deficytem kalorycznym. Czy białko w proszku jest niezbędne w procesie odchudzania? Nie, jednak spożywanie odżywki białkowej może znacząco ułatwić przejście przez redukcję, a nawet pomóc nam w uzyskaniu lepszej sylwetki. Dowiedz się dlaczego warto wprowadzić odżywkę białkową do diety redukcyjnej i jak ją wybrać!

Jakie są zalety przyjmowania białka podczas redukcji?

Argumentem, który najbardziej przemawia za stosowaniem białka w proszku na diecie, jest kwestia ochrony mięśni przed katabolizmem. Deficyt kaloryczny, niezbędny podczas redukcji tkanki tłuszczowej, powoduje jednocześnie utratę masy mięśniowej. Nie jest to oczywiście zjawisko pożądane – w końcu nie sprzyja to przecież wymarzonej sylwetce. Dodatkowa podaż białka, w postaci odżywki białkowej, zatrzymuje częściowo procesy kataboliczne i zmniejsza spadek mięśni.

Odżywki białkowe sprawdzają się też podczas stosowania diet ubogowęglowodanowych, które wymagają zwiększonego spożycia białka. Niekiedy jest to ilość trudna do zaspokojenia tradycyjnymi produktami spożywczymi. W tym przypadku odżywka białkowa może dostarczyć brakującą ilość białka, nie dostarczając przy tym kalorii z tłuszczu czy węglowodanów.

Udostępnij znajomym...Share on Facebook
Facebook
0

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *