ArtykułyPolecane

NUTLOVE CRISPY ROLLS – rurki waflowe z kremem

Każdy, kto lubi od czasu do czasu (lub nieco częściej), sięgnąć po coś słodkiego, nie jest już w obecnych czasach skazany na przekąski „przeładowane” cukrem i tłuszczem palmowym. Dekady dominacji takich właśnie produktów częściowo przyczyniły się do widocznej dziś fali otyłości i chorób powiązanych z nią. Odpowiedzią na to są coraz to lepsze receptury dla zdrowszych alternatyw. Co więcej, są one coraz smaczniejsze i coraz łatwiej dostępne. Doskonały przykład stanowią między innymi rurki z nadzieniem.

Fit-Rurki z nadzieniem NUTLOVE 

Asortyment produktów spożywczych oferowanych przez producentów suplementów diety i żywności zaliczanej do zdrowej przeżywa obecnie rozkwit. Jeszcze kilkanaście lat temu spektrum tych produktów kojarzono głównie z batonami wysokobiałkowymi lub wysokobłonnikowymi z dodatkiem witamin. Na ten moment jednak w sklepach znaleźć można zdrowszy zamiennik dla wielu innych rodzajów słodyczy jak ciastka, czekolady, czy właśnie rurki z kremem.

Nadziewane rurki CRISPY ROLLS nie zawierają w swoim składzie tłuszczu palmowego oraz cukru, dzięki czemu są słodyczami, które nie wpływają destrukcyjnie na zdrowie metaboliczne organizmu. Co najważniejsze, brak tych dodatków nie odbija się negatywnie na smaku. Trafią one w każdy gust, gdyż występują w różnorodnych wariantach smakowych. Warto spróbować wszystkich, gdyż każdy ma wyróżniający się skład. Do wyboru dostępne są rurki: z nadzieniem kakaowo-orzechowym lub kokosowym, o smaku słonego karmelu lub białej czekolady, a także wegańskie o smaku waniliowym.

CRISPY ROLLS a tradycyjne słodycze

Słodycz w rurkach z nadzieniem NUTLOVE CRISPY ROLLS pochodzi z maltitolu, czyli substancji słodzącej z grupy polioli. Są to cukrowe alkohole, które nie są przyswajane przez organizm. Pozwalają wykluczyć negatywny wpływ cukru na zęby, czy bilans energetyczny i gospodarkę glukozowo-insulinową organizmu.

Zamiast tłuszczu palmowego, który często w zwykłych słodyczach występuje pod postacią utwardzoną (hydrogenowaną), nadziewane rurki ALLNUTRITION zawierają olej shea. Pozwala on uzyskać pożądaną sensorycznie konsystencję i jednocześnie uniknąć wysokiej zawartości tłuszczy trans, które to znane są z udziału w patofizjologii chorób serca i innych.

Dlaczego jest to lepszy wybór?

Warto rozważyć przejście na zdrowsze alternatywy dla słodyczy, gdyż w dłuższej perspektywie czasu może to się okazać korzystny krokiem do poprawy ogólnej kondycji organizmu. Zwłaszcza jeśli po słodycze sięga się często. Zamiast kupować ciastka, batony, czekolady i wyroby cukiernicze zarówno dla siebie, jak i w prezencie dla kogoś bliskiego, dużo lepsze może okazać się zapoznanie się ze zdrowszą alternatywą dla światowych gigantów produkcji.

Tagi

Jakub Wiącek

Jakub Wiącek – magister neurobiologii (2019) i licencjonowany dietetyk (2016) z uprawnieniami trenera personalnego (2015) oraz instruktora rekreacji ruchowej i sportów siłowych (2013). Autor wielu artykułów o tematyce popularnonaukowej, szczególnie z zakresu zdrowia, dietetyki i suplementacji. Pasjonat sportów siłowych i zdrowego stylu życia od ponad 10 lat, od początku tej przygody fan forum oraz sklepu SFD. Obecnie doktorant nauk o kulturze fizycznej AWF, do zainteresowań badawczych zalicza neurobiologię, fizjologię i biochemię, a w szczególności zagadnienia związane z funkcjonowaniem układu endokannabinoidowego, zjawiskiem bólu oraz mikroflorą jelitową. Wiedzę uzupełniającą zdobywał na kursach dobrej praktyki w badaniach klinicznych (2019) oraz opieki farmaceutycznej nad pacjentem z bólem (2019)

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close