Blog

Pro Series – dla kogo, charakterystyka, zalety

Specyfika treningu osoby zaawansowanej, sportowca z wieloletnim stażem, który bierze czynny udział w zawodach, chcąc osiągać coraz to lepsze wyniki, różni się znacznie od treningu osoby trenujące rekreacyjnie, dla własnej satysfakcji w ramach hobby. Życie osoby zajmującej się sportem zawodowo jest podporządkowane rutynie treningowej, dietetycznej, jak i wymaga dostosowanie odpowiedniej ilości odpoczynku, co zapewnia optymalną regenerację i gotowość do podjęcia wysiłku. Wszystkie te czynniki sprawiają, że osoba ta posiada nieco wygórowane oczekiwania co do suplementacji sportowej. Oczekuje ona produktów wysokiej jakości, bogatych w składniki, które realnie wspomagają organizm.

Spis treści:
1. Dla kogo adresowane są produkty PRO SERIES?
2. Na czym skupiliśmy nasze działania?
3. Charakterystyka poszczególnych produktów
4. W jaki sposób korzystać z preparatów?

Firma Allnutrition biorąc pod uwagę powyższe informacje, zaprojektowała nową linię suplementów PRO SERIES, których skład opiera się tylko i wyłącznie na substancjach, które działają. Już pierwsze porcje suplementów sprawią, że poczujemy różnice podczas treningu, jak i w okresie pomiędzy nimi, co zostanie odnotowane np. w formie lepszej regeneracji. Warto zwrócić uwagę na to, że produkty te pozbawione są dodatku węglowodanowego, który niekoniecznie jest przez wszystkich sportowców pożądany. Na uwagę zasługuje również fakt, że skład preparatów został zaprojektowany przez grono doświadczonych dietetyków, specjalistów z dziedziny suplementacji, przy wsparciu konsultacyjnym sportowców. Jest to więc linia, która została stworzona zgodnie z Waszymi preferencjami.

Dla kogo adresowane są produkty PRO SERIES?

Linia produktów PRO SERIES jest adresowana dla sportowców, którzy do tematu suplementacji podchodzą w sposób bezkompromisowy. Oznacza to, że poszczególne substancje zawarte w suplementach, zostały dobrane tak, aby sprostać znacznym wymaganiom, stawianym przez konsumentów. Składy poszczególnych preparatów zostały zaprojektowane tak, aby każdy sportowiec mógł skorzystać ze suplementacji, bez względu na to, czy uprawia sporty sylwetkowe, siłowe, czy też np. biega. Sportowcy dyscyplin wytrzymałościowych, jak i bazujących na kondycji fizycznej, powinni być zadowoleni, z tego powodu, że suplementy bazują na jabłczanie cytruliny, który doskonale sprawdza się w sportach walki, czy wcześniej wspomnianych biegach.

Na czym skupiliśmy nasze działania?

Przede wszystkim produkty PRO SERIES mają za zadanie wspomóc organizm sportowca podczas okresu okołotreningowego, który jest najbardziej specyficznym czasem dla ciała, które jest poddawane wszelkim próbom wysiłkowym. Oznacza to, że podczas treningu, nasze tkanki najbardziej są podatne na działania kataboliczne, jak i kryzysy energetyczne wynikające z intensywnego wysiłku. Produktami podstawowymi są PRE WORKOUT-przedtreningówka, INTRA WORKOUT-suplement do zastosowania w trakcie wysiłku, POST WORKOUT-potreningówka.

Celem suplementów jest zapewnienie organizmowi, wysokiej jakości składników funkcyjnych, których działanie skutecznie przełoży się na wsparcie wysiłkowe. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie więc ciągłości energetycznej, która będzie zabezpieczała tkankę mięśniową przed działaniami katabolicznymi. Dodatkowo, substancje te będą modyfikowały aktywność układu nerwowego, sprzyjając jego aktywności i powodując stymulowanie do działania. Oznacza to, że po wypiciu PRE WORKOUT, zmęczenie zostaje zahamowane, a Ty czujesz, że jesteś gotowy, na pełnych obrotach, do ciężkiego treningu.

Ważnym elementem składowym, jest również utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, która to warunkuje długotrwały wysiłek mięśni. Odpowiednie pH pracujących mięśni pozwala na to, aby mogły pracować nieco dłużej, co bezpośrednio wpływa na ich wydolność.

Nie można pominąć również kwestii działania anabolicznego, które jest uwarunkowane poprzez dodatek specyficznych aminokwasów, kreatyny, czy też beta-alaniny. Zasobna ilość BCAA, które jest źródłem leucyny, będzie skutecznie promowało aktywację kinaz, odpowiedzialnych za stymulowanie tempa syntezy białkowej. Takie działanie jest bardzo istotne w okresie potreningowym, w którym to organizm znajduje się w stanie okna anabolicznego i jest skoncentrowany na działaniach wspomagających budowę mięśni.

 

Charakterystyka poszczególnych produktów

PRE WORKOUT

Przedtreningówka została zaprojektowana tak, aby jej działanie zostało w pełni wykorzystane w okresie poprzedzającym trening, jak i podczas sesji treningowej. Oznacza to, że ma ona na celu dodać energii, podnieść motywację do działania i chęci do podjęcia wysiłku. Ważną częścią produktu, jest dodatek substancji pompującej, która wpływa na procesy wazodylatacyjne, jak i procesy energetyczne w naszym ciele, a mowa tutaj o l-cytrulinie. Potężna dawka, która wynosi aż 6500 mg na porcję, sprawia, że odczucia treningowe są na wysokim poziomie, a pompa mięśniowa silna i trwająca dość długo.

Wystarczy 20-30min od wypicia porcji PRE WORKOUT, a zaczynamy odczuwać poprawę koncentracji, zanik zmęczenia i znużenia, a chęć na wysiłek fizyczny. Wyraźnie czuć również podniesioną ciepłotę ciała, co zawdzięczamy dodatkowi kofeiny, pieprzu kajeńskiego oraz l-tyrozyny. Substancje te wykazują silne wsparcie termogeniczne, które przekłada się na zwiększenie potliwości, jak i tempa przemian energetycznych, co sprzyja procesom lipolitycznym. Oznacza to, że produkt z powodzeniem może być również zastosowany podczas okresu redukcyjnego. Działanie znajduje swoje zastosowanie nie tylko stricte pod kątem redukcyjnym, ale i umożliwia dostęp do większej ilości energii dla organizmu.

Solidna porcja aminokwasów BCAA, jak i leucyny, której suma sumarum wynosi prawie 5g w porcji produktu, doskonale wspomaga procesy anaboliczne organizmu, sprawiając, że organizm przechyla szalę metaboliczną w kierunku ochrony mięśnia, wsparcia w jego budowie. Dodatek betainy podnosi efektywność przyswajania zawartych aminokwasów, co zwiększa znaczenie wielkości użytej dawki aminokwasów. Betaina ważna również jest w kontekście zdrowia, jako inhibitor homocysteiny, jak i donor grup metylowych, co pozwala na utrzymanie nienagannej kondycji. Organizm zabezpiecza dodatkowo kwercetyna, która dba o to, aby działanie wolnych rodników było zahamowane, ochraniając tkanki podczas wysiłku.

INTRA WORKOUT

Suplement do wykorzystania w trakcie treningu, ma na celu głównie wspomóc działanie przedtreningówki, tak, aby wydłużyć jej działanie i dostarczyć energii na całą sesję treningową. Głównym składnikiem produktu INTRA WORKOUT są aminokwasy BCAA, które dostarczą substratów energetycznych na potrzeby ustroju, tak, aby nie dopuścić do zjawiska katabolizmu. Krążące aminokwasy po krwiobiegu, znakomicie zdają egzamin, pozwalając na intensywny trening. Dodatkowo, w produkcie znajdziemy dodatek tauryny, jak i l-tyrozyny, które mają za zadanie podtrzymać aktywność układu nerwowego. Podobnie jak w przedtreningówce znajdziemy l-cytrulinę, której ilość 3000mg, sprawia, że organizm otrzymuje solidnej dawki substancji czynnej w ilości 9,5g biorąc pod uwagę l-cytrulinę z produktu PRE WORKOUT. W produkcie znajdziemy również dodatek beta-alaniny, który wykazuje wsparcie podtrzymujące funkcje mięśnia, poprzez usprawnienie transportu jonów wodorowych. Działanie produktu doskonale sprzyja dłuższym sesjom treningowym, pozwalając na to, aby w pełni wykonać plan, bez uczucia spadku energetycznego. Delikatny smak fruit punch powoduje, że pije się go ze smakiem.

POST WORKOUT

Nie mogło zabraknąć również wsparcia po treningu. Celem produktu POST WORKOUT, jest zmaksymalizowanie procesów regeneracyjnych, które dążyć będą do jak najszybszego przywrócenia funkcji tkanki mięśniowej, jak i nerwowej, po wyczerpującym treningu. Działanie będzie również zmierzało w kierunku jak najsilniejszej odpowiedzi anabolicznej organizmu, co ma na celu nasilenie syntezy szlaków metabolicznych, odpowiedzialnych za budowę i pogrubienie włókien mięśniowych. POST WORKOUT przygotowuje nasze ciało, poprzez dostarczenie specyficznych składników, jak aminokwasy BCAA, czy dodatek glutaminy, lizyny, histydyny, metioniny, treoniny, do jak najkorzystniejszego wsparcia kompensacyjnego i wzrostowego. Uwagę należy zwrócić również na zawartość minerałów, których celem jest zadbanie o odpowiednie funkcjonowanie gospodarki wodno-elektrolitycznej.

BEEF AMINO 2000 oraz AMINO COMPLEX

Produkty aminokwasowe, to nic innego, jak lekkostrawne frakcje WPC, jak i hydrolizat białka wołowego, których celem jest dostarczyć wysokiej jako jakości białek. Produkty posiadają funkcją odżywczą, ich głównym celem jest uzupełnienie diety. Z powodzeniem wykorzystać można je w porze okołotreningowej, jako forma uzupełnienia dla produktów okołotreningowych PRE oraz POST WORKOUT. Dawka aminokwasów na jedną tabletkę dla produktu AMINO COMPLEX to aż 1,25g białka na 1 tabletkę, a produkty BEEF AMINO 2000 1g na 1 tabletkę, co sprawia, że w łatwy sposób dostarczymy dość sporych ilości aminokwasów. Osoby obawiające się, że mogą nie dać rady przełknąć sporej wielkości tabletek, nie powinny się martwić, gdyż łatwo można je pokruszyć i pogryźć.

W jaki sposób korzystać z preparatów?

Produkty ALLNUTRITION PRO SERIES zostały zaprojektowane tak, aby można było skorzystać z nich zarówno podczas okresu budowy masy mięśniowej, jak i redukcji. Skład jest uniwersalny, wspomoże procesy anaboliczne, ochroni tkankę mięśniową, jak i będzie stanowił wsparcie dla procesów lipolitycznych, poprzez nasiloną termogenezę, co z kolei sprzyja zastosowaniu suplementu podczas szlifowania formy startowej. Co najważniejsze, produkt nie posiada dodatku węglowodanów, co sprawia, że skład jest przejrzysty i nie ma się co obawiać dodatkowych kalorii. Wielu sportowców nie korzysta z węglowodanów szybkostrawnych w okresie okołotreningowym, więc postanowiliśmy nie narzucać tego typu rozwiązań osobom zaawansowanym, które same zadecydują o ewentualnym dodatku np. porcji carbo.

Jak sugerują nazwy poszczególnych suplementów, PRE WORKOUT, jako suplement przedtreningowy, stosujemy 20-30 minut przed rozpoczęciem sesji treningowej. Powinien on doskonale dodać energii, zmotywować do działania i poprawić nastrój. INTRA WORKOUT, to z kolei forma suplementu do zastosowania w trakcie treningu. Jej celem jest dostarczenie niezbędnych substancji wspierających aktywność naszego ciała już w trakcie treningu, co powiązane jest z podtrzymaniem działania przedtreningówki. Po treningu natomiast powinniśmy zastosować POST WORKOUT, którego celem jest przywrócenie homeostazy, jak i zapoczątkowanie procesów anabolicznych. Wszystkie trzy preparaty doskonale się uzupełniają, tworząc jedną grupę środków o kompleksowym działaniu.

Preparaty okołotreningowe, czyli PRE i POST WORKOUT uzupełnić dodatkowo możemy suplementami aminokwasowymi. Z powodzeniem porcje AMINO COMPLEX możemy zastosować przed, jak i po treningu jako dodatkowa opcja na zwiększoną podaż białek. Podobnie BEEF AMINO 2000, który stanowi źródło białek wołowych, doskonale nadaje się do zastosowania okołotreningowego. Produkty tego typu sprawdzą się idealnie dla osób, które w okresie po treningu, nie mają ochoty na posiłek, a zastosowanie kilku tabletek produktu białkowego, dostarczy im wszystkiego, czego w tym okresie potrzeba. BEEF AMINO 2000 to również doskonałe rozwiązanie dla osób mających problemy z tolerancją białka mlecznego. Aminokwasy te pozbawione są alergenów, co sprawia, że można z powodzeniem suplementować je w przypadku tego typu problemów pokarmowych.

Czy jest konieczne połączenie wszystkich produktów naraz?

Optymalne i efektywne rozwiązanie to zastosowanie 3 produktów, dostarczających kompletnego wsparcia okołotreningowego. PRE, INTRA, POST, to suplementy, które zawierają wszystkie składniki niezbędnych w okresie treningu, wspomagając jego działanie, jak i rozwój, co przekłada się na znaczną poprawę wyników sportowych. Nie ma jednak konieczności, aby stosować wszystkie 3 suplementy, jeżeli nie czujemy takiej potrzeby lub z jakiegoś powodu nie widzimy uzasadnienia w naszych treningach to tego typu opcji.

Połączenie PRE+INTRA WORKOUT nada się dla osób, które mają problem z motywacją, jak i chęcią na ciężką sesję treningową, lub po prostu dopadło ich znużenie, zmęczenie. Czasem po kilkunastu godzinach w pracy jedyne, o czym marzymy to sen. Produkty te mają za zadanie zmotywować Cię do działania, dostarczając jednocześnie substancji odżywczych, które zadbają o to, aby tkanka mięśniowa nie ucierpiała na tego typu wsparciu. Połączenie to doskonale sprawdza się wśród osób, których treningi są nieco rozciągnięte w czasie. Często już po godzinie treningu, energia spada, sprawiając, że pozostałą część planu wykonujemy na zasadzie “odhaczania” kolejnych pozycji z listy ćwiczeń. INTRA WORKOUT ma za zadanie zadbać, aby nie dochodziło do tego typu sytuacji, a poziom energii utrzymywał się na wysokim pułapie cały czas.

Osoby mające problemy z regeneracją, które cierpią na przewlekłe bóle mięśniowe, czyli tzw. DOMSy, zdecydowanie powinny zainwestować w suplementację wspomagającą regenerację. Rozwiązaniem jest wykorzystanie produktu POST WORKOUT, zawierającego szereg substancji, które przyspieszą tempo odbudowy tkanek i obniżają próg bolesności mięśni. Wspomagają szybkie przywrócenie równowagi wodno-elektrolitycznej, co sprzyja reakcjom kompensacyjnym. Dodatkowo, POST WORKOUT możemy uzupełnić produktem AMINO COMPLEX, którego zadaniem będzie dostarczyć wysokiej jakości białek, wspomagający efekt regeneracyjny. Oba preparaty doskonale uzupełnia braki, które warunkują tempo regeneracji, stawiając organizm na nogi.

Co zyskujemy dzięki wsparciu ALLNUTRITION PRO SERIES?

Planując suplementację nową linią PRO SERIES przede wszystkim zyskujesz wsparcie okołotreningowe, substancji, które wykazują szereg działań biologicznych, Nie otrzymujesz kolejnego kota w worku. Kompletna mieszanka związków, doskonale wspomaga procesy metaboliczne, ograniczając działanie katabolizmu, a promując reakcje anaboliczne. Zastosowanie poszczególnych środków wspomaga działanie organizmu sportowca, pomagając osiągnąć lepsze wyniki. Doraźnie ten efekt objawia się w postaci lepszej wytrzymałości, siły, poprawie skupienia i pobudliwości.

Dzięki odpowiednio skonstruowanym produktom nie musisz inwestować w monopreparaty i samemu mieszać poszczególnych substancji czynnych. Linia PRO SERIES to stacki, które zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających sportowcach, dostarczając tego, czego używają na co dzień, dbając o to, aby jeden produkt, skutecznie wspomagał dany okres okołotreningowy w pełni. Używając więc ALLNUTRITION PRO SERIES masz pewność, że za niewygórowaną cenę, otrzymujesz najwyższej jakości substancje, które nie znalazły się w produkcie przypadkowo.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close