Artykuły

Kwas ALA – przy redukcji tkanki tłuszczowej

Czym jest kwas Alfa-liponowy?

Jest to kwas alfa-liponowy w skrócie ALA – wytwarzany częściowo przez nasz organizm, oraz częściowo pobierany z pożywienia. Z zewnątrz dostarczamy niestety tylko niewielką ilość i jeśli chcemy eksperymentować z tym kwasem i przetestować jego właściwości, warto sięgnąć po suplementy, które dostarczają zdecydowanie większą dawkę potrzebną naszemu organizmowi. Kwas ALA występuje w produktach żywnościowych takich jak: Wątróbka, brokuły, brukselka, szpinak i drożdże.

Właściwości suplementu:

Kwas ALA jest nie tylko znany i często używany jako suplement dla sportowców. Swoje zastosowanie znajduje również w medycynie.

R-ALA posiada właściwości regulowania gospodarki insulinowej organizmu. Wspomaga wrażliwość tkanek na insulinę. Dzięki temu wykorzystujemy zdecydowanie większą część energii z pożywienia, które dostarczamy do organizmu, głównie z węglowodanów. Taki eksperyment bardzo dobrze sprawdza się również w okresie ładowania węglowodanami na dietach redukcyjnych, niskokalorycznych. Takie działanie może podnieść możliwość organizmu do większego gromadzenia glikogenu w mięśniach. Efektem jest większa siła podczas treningu oraz lepsze samopoczucie.

ALA 90 kapsułek, kwas alfa-liponowy

Przyspiesza metabolizm

Kwas alfa-liponowy wpływa przede wszystkim na metabolizm. Poprawia i przyspiesza przekształcanie glukozy w postać zmagazynowaną – czyli glikogen. Powoduje zwiększenie wydatku energetycznego przy jednoczesnym obniżeniu apetytu. Przy diecie niskokalorycznej, przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, jednocześnie chroniąc organizm przed utratą tkanki mięśniowej.

Spowalnia procesy starzenia

Jest to silny antyoksydant, który skutecznie zwalcza wolne rodniki w naszym organizmie. Dzięki temu spowalnia procesy starzenia się organizmu, a dodatkowo badania naukowe potwierdzają, że kwas ALA wspomaga pracę układu nerwowego, co powoduje spowolnienie niszczenia komórek mózgowych.

Dzięki suplementacji kwasem ALA  możesz uzyskać lepszą pompę mięśniową, lepsze samopoczucie, brak senności po spożyciu dużej porcji węglowodanów, więcej energii i siły podczas treningu.

Dawkowanie

Najczęściej suplement stosowany jest przed posiłkiem bogatym w dużą ilość węglowodanów. Bardzo często stosowany około-treningowo. Dawka zazwyczaj powinna wynosić ok 300 – 500 mg kwasu ALA.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close