Artykuły

Czy warto stosować witaminę D3 4000 + K2 w kroplach?

Witamina D3 jest niezwykle ważna dla zdrowia człowieka, a szczególnie dla mocnych kości oraz zębów. Bierze ona udział w gospodarce wapniowo-fosforanowej, jednak nie działa ona w tej kwestii samodzielnie, lecz w towarzystwie m.in. witaminy K. W tej niezwykłej współpracy witamina D3 jest odpowiedzialna za wychwyt wapnia oraz normalizację poziomu tego pierwiastka we krwi.

Wapń na dobrej drodze

Niestety jednak nie kontroluje ona jego późniejszego miejsca odkładania. Wapń może być odkładany nie tylko w naszych zębach i kościach, ale również w naczyniach krwionośnych może przez to m.in. powodować zwapnienie tętnic, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Gdy dochodzi do zbyt wysokiego poziomu wapnia we krwi, możemy odczuwać nudności, zmęczenie, problemy z układem krążenia oraz osłabienie mięśniowe.

Dlaczego D3 razem z K2?

Aby wapń powędrował tam, gdzie nam najbardziej zależy, czyli do kości i zębów potrzebna jest witamina K, która aktywuje enzymy odpowiedzialne za prawidłowe umiejscowienie tego pierwiastka. W ten sposób powstaje zależność tych dwóch niezwykłych witamin.

Jednak to nie jedyne ich funkcje i zadania. Witamina K jest bardzo ważna również dla prawidłowej krzepliwości krwi oraz wspomaga układ nerwowy i pamięć.

Witamina D3 natomiast pomaga przy kontroli masy ciała, działa neuroprotekcyjnie oraz zwiększa odporność organizmu.

ALLNUTRITION WITAMINA D3 4000 + K2 DROPS

Pomoc w pokryciu zapotrzebowania organizmu na witaminy D3 i K2 zapewnić może najnowszy produkt marki ALLNUTRITION WITAMINA D3 4000 + K2 DROPS. Suplement ten został stworzony z myślą o osobach, które nie lubią połykać pastylek i tabletek. Produkt ten podaje się w wygodnych do użycia kroplach, których praktycznie nie odczuwamy w jamie ustnej.

Warto wspomnieć, że witamina K, która została wykorzystana w tym suplemencie, jest pozyskiwana z natto, czyli fermentowanej soi. Jest to jedna z najbardziej znanych i docenianych naturalnych form, czyli K2 MK-7.

Cała buteleczka dostarcza aż 500 porcji tego wyjątkowego kompleksu witaminowego. Produkt ten jest w 100% wegański, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagościł w diecie osób rezygnujących z mięsa. Ekonomiczne familijne opakowanie sprawia, że ALLNUTRITION WITAMINA D3 4000 + K2 DROPS to idealny produkt dla całej rodziny.

Materiał reklamowy.

Anna Zięba

Od wielu lat współpracuje z zawodnikami, trenerami. Układam indywidualne plany dietetyczne i treningowe na PoTreningu. Moja specjalizacja to dietetyka, trening i suplementacja.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close