ArtykułyPolecane

Jak przekonać się do picia wody? FITKING DRINK orzeźwiający dodatek do wody

Picie wody na co dzień w ilościach, które są adekwatne do potrzeb organizmu, nie każdemu przychodzi łatwo. Osobom, które nie mogą się przekonać do czystej wody, przychodzą jednak z pomocą dodatki smakowe o nieporównywalnie lepszym wpływie na zdrowie, aniżeli ma to miejsce w przypadku standardowych napojów gazowanych słodzonych cukrem.

Rola codziennego nawodnienia

Dostarczanie wody do organizmu zapewnia właściwe funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego, wszystkich mięśni, czy przewodu pokarmowego. Z wodą wypijane są bowiem elektrolity, które uczestniczą w przesyłaniu sygnałów pomiędzy komórkami w obrębie poszczególnych tkanek. Ponadto woda potrzebna jest do rozpuszczania i przyswajania związków o charakterze odżywczym, a także wydalania zbędnych „odpadów” metabolicznych.

Zapotrzebowanie względem nawodnienia zwiększa się w momencie wykonywania aktywności fizycznej, umysłowej, a także podczas dowolnej czynności podczas dni lata z rekordowo wysokimi temperaturami powietrza. Postępujące ubytki zawartości wody w organizmie mogą prowadzić nie tylko do osłabienia nerwowo-mięśniowego i kłopotów ze skupieniem, ale również do zaburzeń pracy serca, czy w skrajnych przypadkach nawet śmierci.

SŁODZONY STEWIĄ, JAKOŚCIOWYM ZAMIENNIKIEM ZWYKŁEGO CUKRU!

Dodatki do wody ułatwiające nawodnienie

Wysoka częstotliwość sięgania po wodę nie dla każdego jest odruchem naturalnym. Część osób zamiast wody wybiera np. napoje gazowane słodzone cukrem. Powtarzanie tego przez lata może doprowadzić do ruiny zdrowie oraz konsekwentnie psuć samopoczucie psychiczne i fizyczne. Niekiedy zmiana nawyków może być jednak trudna, gdyż próg odczuwania bodźców odpowiedzialnych za gaszenie pragnienia jest postawiony bardzo wysoko przez napoje „kolorowe”.

W związku z prężnym rozwojem zarówno branży spożywczej, jak i suplementów diety, coraz łatwiej znaleźć jest produkty mogące zastąpić klasyczne wersje produktów z dietetycznej „czarnej listy”. Dobrym przykładem są bezcukrowe napoje w proszku do przygotowania po rozpuszczeniu w wodzie lub innych płynach.

Zapewniają one rześki i słodki smak, zamiast cukru zawierają naturalne substancje słodzące (m.in. stewię), a niekiedy wzbogacane są również witaminami lub innymi substancjami odżywczymi (m.in. witaminą C). Mają wygodną postać saszetki (ok. 10 g), dzięki czemu można zabrać je ze sobą w każde miejsce. Szczególnie atrakcyjne smakowo mogą być po wymieszaniu z wodą gazowaną i schłodzoną, natomiast charakter prozdrowotny dodatkowo poprawić można przy zastosowaniu wód wysokozmineralizowanych.

Tagi

Jakub Wiącek

Jakub Wiącek – magister neurobiologii (2019) i licencjonowany dietetyk (2016) z uprawnieniami trenera personalnego (2015) oraz instruktora rekreacji ruchowej i sportów siłowych (2013). Autor wielu artykułów o tematyce popularnonaukowej, szczególnie z zakresu zdrowia, dietetyki i suplementacji. Pasjonat sportów siłowych i zdrowego stylu życia od ponad 10 lat, od początku tej przygody fan forum oraz sklepu SFD. Obecnie doktorant nauk o kulturze fizycznej AWF, do zainteresowań badawczych zalicza neurobiologię, fizjologię i biochemię, a w szczególności zagadnienia związane z funkcjonowaniem układu endokannabinoidowego, zjawiskiem bólu oraz mikroflorą jelitową. Wiedzę uzupełniającą zdobywał na kursach dobrej praktyki w badaniach klinicznych (2019) oraz opieki farmaceutycznej nad pacjentem z bólem (2019)

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close