Artykuły

Zdrowie, forma, uroda – w musującym napoju!

Wysoka jakość zawartych w suplemencie diety składników to jedno. Jednak forma podania i smak to kolejne dwie, nie mniej ważne, cechy produktu. To połączenie wszystkich składowych stanowi o tym, że produkt odniesie sukces na rynku, a duża liczba klientów będzie mogła cieszyć się korzyściami ze stosowania wybranego suplementu. 

Między innymi z tych powodów wielu producentów suplementów żywności posiada w swojej ofercie również tabletki musujące, zawierające najczęściej najbardziej poszukiwane przez klientów, składniki. 

Dlaczego tabletki musujące?

  • lekkie opakowanie, które można zabrać zawsze ze sobą 
  • pyszny smak
  • prostota przygotowania
  • szybka dostępność dla organizmu zawartych w preparacie składników

To główne cechy, które decydują o tym, że wielu z nas często korzysta z suplementów w postaci musujących tabletek.  Przyjrzyjmy się, czy na rynku pojawiły się jakieś nowe propozycje. 

ALLNUTRITION ZMA+B6 20 TAB 

Niezmiennie od wielu lat preparaty uzupełniające jednocześnie poziom magnezu, cynku i witaminy B6, stanowią podstawę suplementacji (m.in.) wieczornej ogromnej rzeszy osób aktywnych.

Często dzieje się tak, że pożywienie, które spożywamy, mimo naszych największych wysiłków, nie jest w stanie zapewnić całego pakietu witamin, minerałów oraz innych mikroelementów. Populacyjne braki magnezu mogą dochodzić do zatrważających wielkości. Dlatego, zwłaszcza u osób obciążonych dużą ilością czynników stresujących, a pamiętajmy, że wysiłek sportowy również się do nich zalicza, może zachodzić przydatność/konieczność uzupełnienia tego pierwiastka. 

Niewystarczająca ilość cynku w organizmie jest szczególnie widoczna u intensywnie ćwiczących sportowców, u których poprzez m.in. nadmierne wydzielanie potu, dochodzi również do utraty i tego minerału. Jeśli jesteś za tą osobą aktywną, z dużym prawdopodobieństwem również u Ciebie może zachodzić konieczność uzupełniania składników zawartych w preparacie ALLNUTRITION ZMA+B6. 

ALLNUTRITION MAG-VIT 20 TAB 

W poprzednim punkcie wskazałem na powszechność występowania niedoborów magnezu w społeczeństwie. Może dotyczyć to nawet co drugiej osoby! Pamiętajmy, że ilość magnezu, jaką należy spożywać codziennie, zarówno z diety, jak i ew. suplementacji, dla dorosłego mężczyzny wynosi około 400 mg, a dla kobiety jest to wartość w zakresie 310-360 mg.

Magnez w naszym organizmie odpowiada m.in. za budowę białek, a przy okazji właściwą pracę mięśni, ma wpływ na regulację ciśnienia krwi oraz pracy serca, wspiera poprawną pracę układu nerwowego i właściwego poziomu glukozy we krwi. W tym preparacie zestawiono magnez w całą paletą witamin, celem jak najdokładniejszego pokrycia możliwych niedoborów żywieniowych organizmu. 

ALLNUTRITION COLLAGEN-BEAUTY 20 TAB 

To preparat mający na celu kompleksowe działanie wspierające zdrowie, ale również wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Nie da się zatem ukryć, że jego najliczniejszymi odbiorcami będą panie. Choć świadomi mężczyźni, również po niego sięgną.

Głównym składnikiem w tym preparacie jest hydrolizowany kolagen. Zabieg ten ma na celu ułatwienie przyswajania kolagenu przez nasz organizm. A przecież wszyscy kojarzymy kolagen z jędrnością i dobrym wyglądem naszej skóry. Hydrolizowany kolagen został w tym preparacie uzupełniony o zestaw witamin z grupy B, ze szczególnym uwzględnieniem dużej ilości biotyny. Jedna tabletka zawiera go aż 1000 mcg!

Celem kompleksowego wspierania urody, każda tabletka zawiera również porcję cynku i selenu. Ich braki w organizmie, mogą bowiem odbijać się również na kondycji naszej skóry włosów i paznokci. 

ALLNUTRITION VITAMIN C 1000 20 TAB 

Witamina C kojarzona jest najczęściej ze wspieraniem naszej odporności. Najwięcej osób sięga po nią w okresie jesienno-zimowym, choć warto o niej pamiętać zawsze wtedy, gdy podejrzewamy ew. niedobory dietetyczne tej witaminy. 

Jednak witamina C to nie tylko wspieranie zdolności organizmu do radzenia sobie z infekcjami, ale bardzo skuteczna tarcza przeciwko nadmiarowi wolnych rodników. Może wywierać pozytywny wpływ na zmniejszenie stanów zapalnych występujących w naszym organizmie. Nasze ciało dzięki witaminie C także lepiej przyswaja żelazo z naszej diety, jak i z ew. suplementacji. A gdy nasz organizm ma zbyt mało witaminy C, może dochodzić do zmniejszenia produkcji kolagenu, czyli np. do zwiększenia ryzyka występowania kontuzji i pogorszenia stanu skóry. Sportowcy dbają również o właściwy poziom spożycia witaminy C wtedy, gdy chcą uniknąć nadmiernej obolałości potreningowej. Witamina C może także poprawiać nasze życie seksualne. 

ALLNUTRITION VITAMINALL 20 TAB

Wielokrotnie w tym przeglądzie zwracałem uwagę na możliwe niedoskonałości naszej diety, które skutkują potencjalnymi brakami w witaminach i minerałach. M.in. z tego powodu tak ogromną popularnością cieszą się preparaty stanowiące pewnego rodzaju zabezpieczenie, przed ewentualnymi niedoborami witamin i minerałów. 

Po tego typu suplementy diety możemy sięgać zawsze wtedy, gdy podejrzewamy, że nasza dieta jest monotonna, nie zawiera zbyt dużej ilości warzyw i owoców albo wykorzystujemy bardzo rygorystyczne sposoby odżywiania, np. w stanach chorobowych.

Pamiętajmy – na to, jak się czujemy, jak sprawdzamy się, jako sportowcy, ma ogromny wpływ sposób naszego odżywiania. Gdy czegoś w organizmie brakuje, nie będziemy mogli dawać z siebie wszystkiego. Zarówno w życiu, jak i na treningach!  ALLNUTRITION VITAMINALL to kompleksowe rozwiązanie mogące zapewnić pokrycie “w ciemno” podstawowych braków dietetycznych w witaminy i minerały. 

ALLNUTRITION ELECTROLYTES 20 TAB 

Praktycznie każdy sportowiec serio podchodzący do wyzwań, jakimi są treningi, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla niego uzupełnianie utraconych, głównie z potem, minerałów zaliczanych do grupy elektrolitów. Właściwy poziom elektrolitów w naszym organizmie jest niezbędny m.in. do tego, aby móc dbać o właściwy stan nawodnienia.  Zaniedbania w nawodnieniu oraz niewystarczającej ilości elektrolitów mogą mieć wpływ na pogorszenie parametrów wysiłkowych, a w skrajnych przypadkach również i na stan zdrowia zawodnika. ALLNUTRITION ELECTROLYTES zawiera elektrolity takiej jak: sód, potas, chlorek, wapń i magnez wraz z glukozą, stanowiącą m.in. paliwo dla pracujących mięśni.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close