Blog

100 dni do lata. 10 sposobów na formę w lecie.

Tak! Nie da się ukryć, do lata zostało 100 dni! Czy to dużo? Wszystko zależy od tego, w jakiej jesteś obecnie formie! Okres, jaki pozostał do lata to naprawdę spora ilość czasu, aby zmienić swoją sylwetkę w sposób, który zaskoczy Twoich znajomych, jak i Ciebie samego. Wystarczy mocno wziąć się do pracy, a rezultaty zostaną szybko zauważone, co jeszcze bardziej nakręci Cię na działanie. Poznaj 10 sposobów, które przybliżą Cię do letniej formy, a Ty bez strachu pokażesz swoje rezultaty na plaży.

1.Wyczyść dietę

Krok pierwszy, aby sylwetka zaczęła prezentować się nieźle, to pozbycie się z jadłospisu wszelkich produktów zbyt mocno naładowanych kaloriami, jak i posiadających składniki antyodżywcze, które nie sprzyjają utrzymaniu sportowej formy. Krok ten sprawi, że w Twojej diecie pojawi się znaczna luka dla produktów o niższej gęstości kalorycznej, które będą sprawiały, że będziesz chodził syty, nie będziesz czuł potrzeby podjadania, a cukier we krwi się unormuje, dając lepsze samopoczucie, jak i pewne korzyści zdrowotne. Produkty, jakie należy wyeliminować to: białe pieczywo, słodycze, cukier, posiłki typu fast food, nadmiar alkoholu, oleje roślinne obfitujące głównie w kwasy tłuszczowe omega 6. Warto by było również zrezygnować z używek.

2.Wprowadź produkty wysokiej wartości odżywczej

Krok drugi sprawi, że nie tylko Twoja sylwetka zacznie wyglądać lepiej, ale dostanie wyższej jakości paliwa, co przełoży się na swoiste poczucie większej ilości energii. Pamiętajmy, że dieta to nie tylko kalorie i makroskładniki, to również część funkcjonalna, jak witaminy, minerały czy kwasy tłuszczowe i błonnik. Mając więcej energii chętniej będziesz podejmować aktywność fizyczną, więcej będziesz miał sił na przeprowadzenie treningu, a co za tym idzie, przełoży się to na lepsze efekty. Korzystaj z produktów niskoprzetworzonych, bazujących na mące razowej, surowym mięsie (które sam przygotujesz), podrobach, jajach, produktach mlecznych jak np. kefir, obfitujących w naturalne probiotyki. Nie eliminuj tłuszczy! Tłuste mięsa, orzechy, oliwa tłoczona na zimno, olej kokosowy, czy awokado, to znakomite źródła kwasów tłuszczowych, jak i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Pamiętaj również o warzywach i owocach, będących źródłem antyoksydantów, czy błonnika, wspomagającego funkcje trawienne.

3.Nie przekraczając bilansu kalorycznego

Ważnym elementem diety jest to, aby trzymać się ustalonego limitu kalorii. Jeżeli jesteś na redukcji, potrzebujesz deficytu, aby móc spokojnie tracić tłuszcz. Oznacza to, że konieczne jest jedzenie poniżej zapotrzebowania dobowego, tak aby zainicjować pobór energii z Twojego ciała-czyli tkanki tłuszczowej. Osoby chcące uzyskać efekt rekompozycji, często celują w diety oparte na rotacji węglowodanowej, które skutecznie mobilizują tkankę tłuszczową w kierunku jej utraty, oraz pomagają zachować jak najwięcej mięśnia.

4.Trenuj siłowo

Trening siłowy jest doskonałym narzędziem, które w sposób efektywny mobilizuje metabolizm do ciężkiej pracy. Nie ma lepszej aktywności fizycznej, która by przyspieszała tak mocno tempo przemiany materii. W piśmiennictwie spotkać możemy nawet informację, że pojedyncza sesja treningu siłowego, 100-krotnie pobudza tempo przemian zachodzących w naszym ciele. Jak zależy Ci na tym, aby efekty były szybkie i wymierne, wprowadź minimum 3-dniowy plan treningowy typu FBW, który doskonale angażuje wszystkie grupy mięśniowe do wysiłku.

5.Podtrzymuj aktywność metabolizmu

W dni wolne od siłowni, skutecznym sposobem, aby podtrzymać tempo spalania tłuszczu, są ćwiczenia interwałowe lub protokoły metaboliczne typu Tabata. 2-3 sesje 4-minutowego treningu w tygodniu doskonale uzupełnią trening FBW, a Ty bez obawy o spowolnienie efektów będziesz cieszyć się ciągłym progresem. Ciekawą alternatywa są również kompleksy sztangowe, których wykonanie polega na treningu obwodowym, gdzie do wyboru mamy kilka ćwiczeń. Ich wykonanie polega na ciągłej pracy, bez odkładania sztangi, co potrafi mocno dać w kość.

6.Urozmaicaj treningi

Bazowanie na jednym schemacie treningowym może być dość nudne. Monotonia w treningach skutecznie potrafi zahamować naszą aktywność i chęci do podejmowania wysiłku. Dlatego by nie złapała Cię rutyna, przeplataj ćwiczenia, urozmaicaj swoje treningi. Trening siłowy, o którym wspominałem wcześniej, można podzielić na 3 różne schematy A, B i C, zmieniając co sesję ćwiczenia, tak, aby co trening robić coś innego. Treningi interwałowe, możesz zamienić na trening typu cardio, rower, basen, czy bieganie w terenie, doskonale wpisuje się w okres redukcyjny, jak i obecną aurę za oknem.

7.Odpoczywaj

Pomimo że zostało 100 dni, musisz również odpoczywać. Sen, odpowiednia przerwa między sesjami treningowymi, to element całej układanki, który pozwoli na to, aby skutecznie zmieniać swoje ciało. Bez odpowiedniej ilości wypoczynku, efekty również będą spowolnione lub nawet zahamowane. Organizm musi mieć siły do tego, aby podjąć aktywność i skutecznie walczyć o lepszą sylwetkę. Trzy treningi siłowe w tygodniu, do tego 2-3 sesje cardio lub interwałów, to ilość, która wystarczy, aby skutecznie zmienić swój wygląd. Pamiętaj, aby spać minimum 7-8h na dobę, jest to ilość niezbędna, aby wszystkie procesy fizjologiczne przebiegały prawidłowo.

8.Kontrola apetytu

Podczas problemów z łaknieniem, skorzystać można z preparatów, które znacząco wspomagają utrzymanie diety. Jak masz ochotę na coś słodkiego, śmiało sięgnij po odżywkę białkową, która nie tylko zaspokoi głód, ale i dostarczy wrażeń smakowych Twojemu podniebieniu, zaspokajając chęć na słodkie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że chęć podjadania powiązana jest z brakiem chromu w organizmie, co daje o sobie znać jako ochota na coś słodkiego. Korzystaj z preparatów multiwitaminowych, które będa pomagały w kontroli łaknienia i procesów metabolicznych.

9.Przyspiesz spalanie

Obecnie rynek posiada dość szeroki asortyment produktów wspomagających spalanie tłuszczu. Dobry termogenik, nie tylko pobudzi, doda energii do działania, ale co najważniejsze będzie stymulował tempo przemian metabolicznych, poprzez usprawnienie procesów lipolitycznych (powiązanych z rozkładem tłuszczu) oraz termogenicznych, które podkręcą temperaturę Twojego ciała. Wykorzystaj spalacz podczas zastojów lub gdy efekty będą nieco słabsze.

10.Chroń mięśnie

Deficyt kaloryczny, może przyczyniać się do przechylenia szali metabolizmu w kierunku utraty tkanki mięśniowej, czyli katabolizmu. Zadbanie o masę mięśniową powinno być priorytetem osób na redukcji, zwłaszcza w jej dalszych etapach, które bazują na niskich poziomach energetycznych. Wykorzystanie takich produktów jak BCAA, czy kreatyna doskonale wpisuje się w standardy ochrony tkanki mięśniowej. Dodatkowo wsparcie suplementacyjne w postaci kreatyny, pomoże podtrzymać wypracowana siłę mięśniową. Dorzuć do diety 5g kreatyny dziennie oraz około 10-15g BCAA przed aktywnością fizyczną, a zauważysz, że samopoczucie, jak i siła mięśniowa ulegnie poprawie.

 

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close