Blog

5 sposobów na usunięcie wody z organizmu

Problem zatrzymania wody w organizmie dotyczy głównie kobiet w określonym momencie cyklu miesięcznego. Jednak niekiedy zjawisko jest bardziej złożone, a efekt opuchnięcia utrzymuje się na dłużej. Przeważnie odczucia, jakie towarzyszą tego typu reakcjom, to uczucie ciężkości, obrzmiałe i ciężkie nogi, czy pojawienie się wodnego cellulitu. Jak skutecznie radzić sobie z problemem zatrzymywania wody w organizmie oraz jak przeciwdziałać ponownemu nawrotowi tego typu efektu?

 

1.Pij równą ilość płynów każdego dnia

Ludzki organizm został skonstruowany tak, aby zachowywać pewien poziom nawodnienia. Wahania w ilości wypitych płynów w ciągu doby, będą wysyłały do organizmu sygnały, które będą zawiadamiały o tym, że nie zawsze ilość konsumowanej wody jest w dostatecznej ilości. Dlatego, aby nie dochodziło do sytuacji, w której to organizm doświadcza znacznego poziomu odwodnienia, ciało zaczyna gromadzić pewne zapasy wody, która posłuży w sytuacjach kryzysowych. Ustal sobie dzienną podaż wody w stałej ilości i trzymaj się tych wytycznych, co pozwoli uniknąć problemu opuchnięcia.

2.Ogranicz nabiał

Zbyt duże spożycie nabiału, będzie sprzyjało gromadzeniu wody w organizmie. Pomimo że mechanizm działania tego typu nie jest do końca znany, to zbyt duże spożycie nabiału wykazuje tendencje do tworzenia nadmiaru śluzu w naszym ciele, jak i efektu puchnięcia. Ograniczenie produktów pochodzenia mlecznego, skutecznie przeciwdziała zatrzymywaniu wody w organizmie.

3.Ogranicz sól

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że spożycie sodu wpływa na organizm stymulująco do zatrzymywania wody w organizmie. Jej ograniczenie lub czasowe wykluczenie z diety, potrafi dać spektakularne efekty, jeżeli chodzi o efekt pozbycia się nadmiaru wody z organizmu.

4.Korzystaj z ziołowych herbatek na bazie pietruszki i pokrzywy

Pokrzywa, jak i pietruszka to rośliny wykazujące spore działanie diuretyczne. Ich regularne popijanie, skutecznie wspomaga efekt odwodnienia i pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Napary popijamy minimum 2-3 razy dziennie, po jednej szklance. Pory spożywania możemy podzielić na poranek, popołudnie i wieczór.

5.Wykorzystaj masaż i rolowanie

Oprócz działań stricte powiązanych ze zmianami pokarmowymi, możemy wspomóc pozbycie się wody poprzez wsparcie mechaniczne, ukierunkowane na usprawnienie przepływu wody i limfy w tkankach. Poprzez masaż, skutecznie poprawiamy trofikę tkanek, co wspomaga pozbycie się efektu opuchnięcia i obrzmienia.

 

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close