5 sposobów na usunięcie wody z organizmu

Problem zatrzymania wody w organizmie dotyczy głównie kobiet w określonym momencie cyklu miesięcznego. Jednak niekiedy zjawisko jest bardziej złożone, a efekt opuchnięcia utrzymuje się na dłużej. Przeważnie odczucia, jakie towarzyszą tego typu reakcjom, to uczucie ciężkości, obrzmiałe i ciężkie nogi, czy pojawienie się wodnego cellulitu. Jak skutecznie radzić sobie z problemem zatrzymywania wody w organizmie oraz jak przeciwdziałać ponownemu nawrotowi tego typu efektu?

 

1.Pij równą ilość płynów każdego dnia

Ludzki organizm został skonstruowany tak, aby zachowywać pewien poziom nawodnienia. Wahania w ilości wypitych płynów w ciągu doby, będą wysyłały do organizmu sygnały, które będą zawiadamiały o tym, że nie zawsze ilość konsumowanej wody jest w dostatecznej ilości. Dlatego, aby nie dochodziło do sytuacji, w której to organizm doświadcza znacznego poziomu odwodnienia, ciało zaczyna gromadzić pewne zapasy wody, która posłuży w sytuacjach kryzysowych. Ustal sobie dzienną podaż wody w stałej ilości i trzymaj się tych wytycznych, co pozwoli uniknąć problemu opuchnięcia.

2.Ogranicz nabiał

Zbyt duże spożycie nabiału, będzie sprzyjało gromadzeniu wody w organizmie. Pomimo że mechanizm działania tego typu nie jest do końca znany, to zbyt duże spożycie nabiału wykazuje tendencje do tworzenia nadmiaru śluzu w naszym ciele, jak i efektu puchnięcia. Ograniczenie produktów pochodzenia mlecznego, skutecznie przeciwdziała zatrzymywaniu wody w organizmie.

3.Ogranicz sól

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że spożycie sodu wpływa na organizm stymulująco do zatrzymywania wody w organizmie. Jej ograniczenie lub czasowe wykluczenie z diety, potrafi dać spektakularne efekty, jeżeli chodzi o efekt pozbycia się nadmiaru wody z organizmu.

4.Korzystaj z ziołowych herbatek na bazie pietruszki i pokrzywy

Pokrzywa, jak i pietruszka to rośliny wykazujące spore działanie diuretyczne. Ich regularne popijanie, skutecznie wspomaga efekt odwodnienia i pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Napary popijamy minimum 2-3 razy dziennie, po jednej szklance. Pory spożywania możemy podzielić na poranek, popołudnie i wieczór.

5.Wykorzystaj masaż i rolowanie

Oprócz działań stricte powiązanych ze zmianami pokarmowymi, możemy wspomóc pozbycie się wody poprzez wsparcie mechaniczne, ukierunkowane na usprawnienie przepływu wody i limfy w tkankach. Poprzez masaż, skutecznie poprawiamy trofikę tkanek, co wspomaga pozbycie się efektu opuchnięcia i obrzmienia.

 

Udostępnij znajomym...Share on Facebook
Facebook
0
0

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *