Artykuły

Ashwagandha? Działanie, skład, stosowanie.

Najpopularniejszy Adaptogen

Adaptogeny to preparaty ziołowe, które wspierają wysiłek fizyczny i intelektualny, podnoszą odporność na stres, łagodzą także skutki przeżyć traumatycznych.Do najbardziej cenionych i popularnych adaptogenów należy Ashwagandha Witania ospała (Withania somnifera (L.) Dunal), znana również pod nazwą sanskrycką Ashwgandha lub Indian ginseng (indyjski żeń-szeń), Winter cherry należy do rodziny psiankowatych. Kraj pochodzenia tej niezwykłej rośliny to przede wszystkim Indie, gdzie jest uprawiana na szeroką skalę, ale powszechnie występuje również w Iranie, Pakistanie, Afganistanie, na Sri Lance i w Bangladeszu. Można ją spotkać także w południowo-wschodniej części Europy oraz w Afryce (głównie w Egipcie). Witania jest krzewem osiągającym ok. 150 cm wysokości. Surowcem leczniczym jest przede wszystkim korzeń oraz owoc. Ashwagandha jest stosowana od tysięcy lat w starohinduskiej, tradycyjnej medycynie (Ajurwedzie). W Indiach i poza jej granicami wciąż jest jednym z najbardziej docenianych ziół i numerem jeden we współczesnej fitoterapii. Lekarze Ajurwedy określają Witanię ospałą jako stabilizator nastroju, a wielu naukowców porównuje ją do chińskiego żeń-szenia.

Ashwagandha + Guarana

Ashwagandha + Guarana to produkt zawierający ekstrakt z guarany standaryzowany na 10% kofeiny oraz ekstrakt z korzenia żeń-szenia indyjskiego(zwanego ashwagandhą). Regularne stosowanie produktu może korzystnie wpływać na samopoczucie. Ashwagandha + Guarana skierowany jest do osób aktywnych fizycznie, sportowców i wszystkich, którzy potrzebują bezpiecznego źródła energii.

Ashwagandhe + Guarane od AllNutrition znajdziecie na stronie sklep.sfd.pl/ashwaganda+guarana
Udowodniono, że witanolidy zawarte w  Ashwagandzie posiadają właściwości przeciwbakteryjne i antynowotworowe. Regulują także układ hormonalny, poprawiają sprawność seksualną i hamują siwienie włosów

Czego możemy oczekiwać stosując ten produkt?

– poprawy samopoczucia
– lepszej koncentracji
– zwiększenia tolerancji na sytuacje stresowe
– poprawy wydolności fizycznej
– skrócenia czasu reakcji
– obniżenia poziom kortyzolu, hormonu stresu
Tekst przygotowała Nasza ambasadorka Anna Karcz
Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close