Artykuły

B-COMPLEX-50 Methyl – kompleks witamin z grupy B

Każdy z nas musi jeść, jednak nie każdy z nas odżywia prawidłowo organizm. Często nie przykładamy dużej wagi do tego, jakie produkty spożywcze są głównym elementem jadłospisu, nie zwracamy uwagi na to, czy są one zdrowe i wartościowe. Niewiele osób patrzy na swoją dietę w perspektywie tego, czy dostarcza wszystkich niezbędnych witamin, składników mineralnych, błonnika, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych czy substancji biologicznie czynnych typu antyoksydantów.

Niestety, mimo iż coraz częściej jemy dużo, a nawet za dużo i coraz większym problemem staje się nadwaga i otyłość, to ilość osób nawet w tych grupach potrafi posiadać wiele niedoborów żywieniowych, które w zaawansowanych przypadkach objawiają się w postaci różnych chorób i schorzeń.

Ryzyko i konsekwencje niedoborów witamin z grupy B

Problemy z anemią, słaba kondycja skóry, włosów i paznokci, problemy z układem nerwowym czy zwyczajne zajady, to tylko niektóre konsekwencje, jakie mogą wystąpić przy niedoborach witamin z grupy B. Mimo iż grupa tych witamin jest szeroka i łatwo dostępna w żywności, gdyż dostarczamy ją zarówno z produktami pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego to mimo wszystko nadal bardzo powszechne są niedobory tychże związków. Restrykcyjne diety eliminacyjne w tym dieta wegańska, antybiotykoterapię, problemy z układem trawienia to tylko niektóre powody występowania niedoborów.

Czy B-COMPLEX-50 Methyl może pomóc?

Bywają niestety sytuacje, że mimo przestrzegania zdrowego jadłospisu nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi w odpowiedniej ilości wymaganych witamin z grupy B lub też nie są one wchłaniane w prawidłowym stopniu. W takich przypadkach można wprowadzić indywidualnie dobraną suplementację, która uzupełni niedobory. Jednym z takich suplementów, który może wspomóc dietę, jest produkt marki ALLNUTRITION B-COMPLEX-50 Methyl, który zawiera swoim składzie zestaw witamin z grupy B oraz cholinę, inozytol i PABA. Niektóre zawarte w nim związki są w formie metylowanej, czyli biologicznie aktywnej m.in. witamina B12 (metylokobalamina), której niedobór jest bardzo częsty szczególnie u osób na dietach wegańskich, lub u których występuje problem z układem trawiennym takie jak SIBO, czy zapalenie jelita. L-metylofolian wapnia, czyli metylowana forma kwasu foliowego, również jest elementem kompleksu marki ALLNUTRITION, związek tej jest szczególnie ważny dla kobiet w okresie rozrodczym.

B-COMPLEX-50 Methyl – zdrowie i uroda

Dodatkowo kompleks ten zawiera biotynę ważną dla skóry i paznokci oraz włosów. Zawarta w B-COMPLEX-50 Methyl witamina B6 niezbędna jest do prawidłowego metabolizmu białek, tłuszczów i węglowodanów, oraz bierze udział w produkcji czerwonych krwinek natomiast tiamina i ryboflawina wpływają korzystnie na układ nerwowy. Ciekawym dodatkiem w kompleksie ALLNUTRITION jest inozytol oraz cholina, które wspomagają pracę mózgu oraz biorą udział w produkcji neuroprzekaźników.

Dla kogo B-COMPLEX-50 Methyl?

ALLNUTRITION B-COMPLEX-50 Methyl to suplement, który może stanowić wsparcie dla osób na dietach eliminacyjnych, redukcyjnych, obciążonych wysokim stresem oraz chcących poprawić swoja odporność.

Materiał reklamowy.

Anna Zięba

Od wielu lat współpracuje z zawodnikami, trenerami. Układam indywidualne plany dietetyczne i treningowe na PoTreningu. Moja specjalizacja to dietetyka, trening i suplementacja.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close