Ashwagandha? Działanie, skład, stosowanie.
![ashwagandha]()
O czym dowiesz się z tego artykułu?
- Najpopularniejszy Adaptogen
- Ashwagandha + Guarana
- Czego możemy oczekiwać, stosując ten produkt?
Najpopularniejszy Adaptogen
Adaptogeny to preparaty ziołowe, które wspierają wysiłek fizyczny i intelektualny, podnoszą odporność na stres, łagodzą także skutki przeżyć traumatycznych.Do najbardziej cenionych i popularnych adaptogenów należy
Ashwagandha Witania ospała (Withania somnifera (L.) Dunal), znana również pod nazwą sanskrycką Ashwgandha lub Indian ginseng (indyjski żeń-szeń), Winter cherry należy do rodziny psiankowatych.
Kraj pochodzenia tej niezwykłej rośliny to przede wszystkim Indie, gdzie jest uprawiana na szeroką skalę, ale powszechnie występuje również w Iranie, Pakistanie, Afganistanie, na Sri Lance i w Bangladeszu. Można ją spotkać także w południowo-wschodniej części Europy oraz w Afryce (głównie w Egipcie). Witania jest krzewem osiągającym ok. 150 cm wysokości. Surowcem leczniczym jest przede wszystkim korzeń oraz owoc.
Ashwagandha jest stosowana od tysięcy lat w starohinduskiej, tradycyjnej medycynie (Ajurwedzie). W Indiach i poza jej granicami wciąż jest jednym z najbardziej docenianych ziół i numerem jeden we współczesnej fitoterapii. Lekarze Ajurwedy określają Witanię ospałą jako stabilizator nastroju, a wielu naukowców porównuje ją do chińskiego żeń-szenia.
Ashwagandha + Guarana
Ashwagandha + Guarana to produkt zawierający ekstrakt z guarany standaryzowany na 10% kofeiny oraz ekstrakt z korzenia żeń-szenia indyjskiego (zwanego ashwagandhą). Regularne stosowanie produktu może korzystnie wpływać na samopoczucie. Ashwagandha + Guarana skierowany jest do osób aktywnych fizycznie, sportowców i wszystkich, którzy potrzebują bezpiecznego źródła energii.
Udowodniono, że witanolidy zawarte w Ashwagandzie posiadają właściwości przeciwbakteryjne i antynowotworowe. Regulują także układ hormonalny, poprawiają sprawność seksualną i hamują siwienie włosów
Czego możemy oczekiwać, stosując ten produkt?
- poprawy samopoczucia
- lepszej koncentracji
- zwiększenia tolerancji na sytuacje stresowe
- poprawy wydolności fizycznej
- skrócenia czasu reakcji
- obniżenia poziom kortyzolu, hormonu stresu
Tekst przygotowała Nasza ambasadorka Anna Karcz
DODANO:
09/03/2017
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
https://allnutrition.pl/images/g/minkjnygygvyb_638385935754949561.jpg
SFD