Zdrowa zbilansowana dieta, która w teorii powinna dostarczać wszystkich makro i mikroelementów, oraz wymaganej wartości energetycznej, nie zawsze wystarczy, gdy mamy problemy z układem trawienia. Ludzki organizm został stworzony tak, aby przetwarzać spożyte pokarmy. Cały proces odżywienia organizmu bazuje na wielu czynnościach, między innymi na dostarczeniu pokarmu, rozdrobnieniu, strawieniu i wchłonięciu.
Czy Twój układ pokarmowy pracuje bez zarzutów? Jaka jest rola enzymów trawiennych? Gdy musisz jeść dużo (masa) lub brakuje Ci enzymów Co może pomóc? Co znajdziemy w składzie ALLNUTRITION DIGESTIVE ENZYMES? Podsumowanie
Czy Twój układ pokarmowy pracuje bez zarzutów?
Jeśli na którymś z tych etapów dochodzi do zaburzeń lub nieprawidłowości, mimo najlepiej zbilansowanej diety może dojść do problemów zdrowotnych, złego samopoczucia lub niedoborów. O ile rozdrobnienie pokarmu i dostarczenie go w formie płynnej jest czynnością łatwą do wykonania, to problemy pojawiają się, gdy dochodzi do zaburzeń na poziomie trawienia.
Jaka jest rola enzymów trawiennych?
Za proces ten odpowiedzialne są enzymy trawienne, które naturalnie występują w organizmie człowieka. Ich głównym zadaniem jest doprowadzenie do przemian chemicznych umożliwiających skuteczny rozkład złożonych substancji obecnych w pożywieniu do prostych związków, które mogą być absorbowane przez organizm.
W pożywieniu dostarczamy białka, tłuszcze i węglowodany, jednak budowa tych związków może być bardzo złożona, co uniemożliwia wchłanianie tych makroelementów. Dlatego też naturalnie występujące w organizmie enzymy rozkładają skomplikowane struktury, do mniejszych fragmentów, które mogą być już absorbowane.
Gdy musisz jeść dużo (masa) lub brakuje Ci enzymów
Co stanie się, gdy ilość pokarmu będzie zbyt wysoka w stosunku do wytwarzanych enzymów lub dojdzie do niedoborów enzymów wynikających z nieprawidłowej pracy narządów, które są odpowiedzialne za ich produkcję? Najczystszymi pierwszymi objawami są:
Bóle brzucha
Wzdęcia
Nudności
Biegunki
Zaparcia
Nieprzyjemne gazy
Tłuste stolce
Utrata masy ciała
Bagatelizowanie tych problemów może jednak w konsekwencji doprowadzić do wielu chorób i problemów zdrowotnych, wynikających z niedożywienia. Na szczęście możliwe jest uzupełnienie enzymów trawiennych w postaci suplementacji zewnętrznej.
Co może pomóc?
Jednym z takich preparatów jest, który opiera się na opatentowanej formule DigeZyme®. Kompleks ten składa się z pięciu enzymów, które mają za zadanie pomóc rozłożyć dostarczone makroskładniki, do związków prostych, które mogą być już wchłonięte przez organizm człowieka.
Co znajdziemy w składzie ALLNUTRITION DIGESTIVE ENZYMES?
Amylazę, która rozkłada cząsteczki cukrów, głównie skrobię, celulazę, odpowiedzialną za trawienie celulozy, występującej głównie w zbożach, warzywach i owocach. Lipazę rozkładającą cząsteczki tłuszczów oraz proteazę odpowiedzialną za trawienie białek. Czyli jedna kapsułka tego preparatu może pomóc strawić cały zbilansowany posiłek.
Dodatkowo zawarto w ALLNUTRITION DIGESTIVE ENZYMES laktazę, która odpowiedzialna jest za rozkład cukru mlecznego laktozy. Jest to bardzo istotny element tego kompleksu, gdyż o ile pozostałe enzymy powinny być nieustannie produkowane przez układ trawienny, tak w przypadku laktazy dochodzi do zmniejszenia jej produkcji wraz z wiekiem, a problem ten może dotyczyć nawet 37% populacji w Polsce.
Podsumowanie
ALLNUTRITION DIGESTIVE ENZYMES to produkt, który idealnie może sprawdzić się u osób, mających problem z układem trawienia, w tym z rozkładaniem cukru mlecznego laktozy. Może również stanowić idealne wsparcie w okresie diety z dodatnim bilansem energetycznym, w trakcie której spożywa się bardziej obfite posiłki.
MATERIAŁ REKLAMOWY.
Źródła:
https://www.healthline.com/health/exocrine-pancreatic-insufficiency/the-role-of-digestive-enzymes-in-gi-disorders#side-effects
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.