Izolaty białka serwatkowego powstają po to, aby za pomocą łatwodostępnego produktu każdy mógł szybko dostarczyć do organizmu solidną dawkę białka, obfitą w aminokwasy niezbędne, a pozbawioną tłuszczu i węglowodanów.
ISO+ CLEAR - czyli czyste białko Biała serwatkowe, a mięśnie Białka serwatkowe, a zdrowie Produkcja białka serwatkowego Innowacja wśród odżywek białkowych Dawkowanie ISOCLEAR Sposoby korzystania z serwatki
ISO+ CLEAR - czyli czyste białko
Standardowa porcja izolatu białka serwatkowego dostarcza zazwyczaj 100-120 kcal, z czego większość to kalorie pochodzące z białka, co czyni go doskonałym źródłem aminokwasów w diecie.
Nowa formuła izolatu pozwala na usunięcie 100% mlecznego posmaku oraz substancji energetycznych, czyli cukrów i lipidów, a zarazem obniżyć kaloryczność. Formuła ta nazywa się ISOCLEAR.
Biała serwatkowe, a mięśnie
Białka serwatkowe są kompletnym źródłem niezbędnych aminokwasów, które organizm musi otrzymywać codziennie z pożywieniem. Charakteryzują się dobrą przyswajalnością, nie obciążają przewodu pokarmowego i nie dostarczają potencjalnie szkodliwych substancji. Białka serwatkowe wspomagają proces budowy i naprawy mięśni.
Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych, takie jak BCAA (leucyna, izoleucyna i walina), które są obecne w dużych ilościach w serwatce, odpowiadają za syntezę białek mięśniowych poprzez wpływ na różne szlaki metaboliczne.
Białka serwatkowe, a zdrowie
Białka serwatkowe mogą docenić również osoby dążące do zmniejszenia swojej wagi, ponieważ spożywanie podwyższonej zawartości białka w diecie przyczynia się do zwiększenia poczucia sytości i lepszej kontroli apetytu oraz ograniczenia spożycia kalorii. Może to mieć znaczenie np. w kontekście prewencji zespołu metabolicznego, czyli zestawu schorzeń związanego z otyłością.
Regulacja układów organizmu
Badania naukowe sugerują również, że aminokwasy zawarte w białkach serwatkowych wpływają na procesy regulacyjne w obrębie układów hormonalnego, nerwowego i odpornościowego organizmu oraz wzmacniają organizm w prewencji różnych chorób.
Produkcja białka serwatkowego
Serwatka jest płynną pozostałością po produkcji serów, w której obecne są również naturalnie występujące w mleku tłuszcze i węglowodany. Aby zminimalizować ich ilość, stosuje się techniki izolacji, takie jak mikro- i ultrafiltracja, jednak niestety, te metody nie mają 100% skuteczności. Mimo, że tak powstały produkt jest bogatobiałkowy, to pozostają w nim resztki laktozy czy tłuszczy nasyconych.
Innowacja wśród odżywek białkowych
ISO CLEAR to innowacyjna odżywka białkowa oparta na białku serwatkowym, która oferuje unikalne rozwiązanie dla osób poszukujących wysokiej jakości suplementu białkowego, wolnego od zbędnych kalorii i smaku mleka. Celem tej odżywki jest dostarczenie optymalnej ilości cennych aminokwasów przy minimalnej kaloryczności. W 100 g proszku znajduje się aż 82 g białka, a jedna porcja (25 g) dostarcza jedynie 84 kcal.
Białko bez laktozy
Produkt jest wolny od laktozy i tłuszczów nasyconych, a dodatkowo ma rzadszą konsystencję i bardziej przejrzystą barwę, niż mleko i standardowe odżywki mleczne. ISO+ CLEAR jest dostępny w czterech orzeźwiających wariantach smakowych: lemon ice-tea, ananas-mango, mango-kokos i malina.
Dawkowanie ISOCLEAR
W przypadku osób dorosłych typowe dawki ISO+ CLEAR wynoszą od 20 do 30 gramów na porcję. Dla sportowców lub osób zaangażowanych w intensywną aktywność fizyczną dawki mogą być nieco wyższe, sięgając nawet 50 g na porcję. Ważne jest, aby odżywka ułatwiała równomierne rozłożenie dziennej podaży białka w ciągu 16 – 18 godzin poza snem, zatem najlepiej sięgać po nią nawet 2 razy w ciągu dnia.
Sposoby korzystania z serwatki
Po serwatkę często sięga się w godzinach porannych, co ma na celu odżywienie organizmu po nocnym poście. Dla osób uprawiających intensywną aktywność fizyczną zaleca się również spożywanie porcji ISO CLEAR na kilkadziesiąt minut przed treningiem i niedługo po nim. Warto również zauważyć, że odżywki białkowe mogą być stosowane jako alternatywa dla słodkich napojów lub przekąsek w ciągu dnia.
Materiał reklamowy.
Źródła:
Bai, G. H., Tsai, M. C., Tsai, H. W., Chang, C. C., & Hou, W. H. (2022). Effects of branched-chain amino acid-rich supplementation on EWGSOP2 criteria for sarcopenia in older adults: a systematic review and meta-analysis. European journal of nutrition, 61(2), 637–651. https://doi.org/10.1007/s00394-021-02710-0
Hajizadeh-Sharafabad, F., Sharifi Zahabi, E., & Tarighat-Esfanjani, A. (2022). Role of whey protein in vascular function: a systematic review and meta-analysis of human intervention studies. The British journal of nutrition, 128(4), 659–672. https://doi.org/10.1017/S0007114521003676
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.