Artykuły

Co dają odżywki białkowe? Zalety stosowania białka

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że odżywki białkowe są najczęstszym dodatkiem w diecie osób uprawiających sporty. Szeroki wachlarz smaków i form dostępnych na rynku odżywek białkowych sprawia, że sięgają po nie także osoby niezwiązane zawodowo ze sportem, w celu uzupełnienia niedoboru białka w diecie. Dowiedz się co dają odżywki białkowe i dlaczego warto je wprowadzić do swojego jadłospisu.

Odżywka białkowa świetnie uzupełnia codzienną dietę

Wiele osób uważa, że odżywki białkowe sprawdzają się jedynie podczas budowania masy mięśniowej. Rzeczywiście, bardzo skutecznie ułatwiają one ten proces. Zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne wiąże się też ze zwiększeniem udziału białka w diecie, co dla wielu osób jest trudne do osiągnięcia. W takim przypadku odżywka białkowa idealnie uzupełni tą ilość, nie dostarczając innych, niepożądanych makroskładników, które zaburzyłyby dietę.

Powyższy argument przemawia też za wykorzystaniem odżywki białkowej w odchudzaniu. Preparaty białkowe często stosowane są podczas prowadzenia diety ubogowęglowodanowej, w której zwiększa się procentowy udział białka i tłuszczów. Dodatkowa suplementacja białka sprawia, że redukcja tkanki tłuszczowej nie odbywa się kosztem jednoczesnego katabolizmu mięśni.

Warto przy okazji wspomnieć, że odżywki białkowe występują w wielu zróżnicowanych smakach. Obecnie są częstym dodatkiem do dietetycznych deserów, które stanowią dobrą alternatywę dla spożywania słodyczy, zwłaszcza podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

Zalety stosowania odżywek białkowych w sportach siłowych

Okazuje się, że preparaty białkowe sprawdzają się nie tylko jako uzupełnienie diety, ale mają wpływ na regenerację potreningową, jak i na sam przebieg treningu. Odżywka białkowa, spożyta bezpośrednio po treningu, nie tylko hamuje katabolizm białek mięśniowych, ale bierze także aktywny udział w ich regeneracji. Dodatkowo, zwiększona podaż białka przyspiesza i stymuluje budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close