Artykuły

Czy warto dodać kwas hialuronowy do suplementacji?

Kwas hialuronowy jest przeźroczystym związkiem należącym do grupy polisacharydów o lepkiej konsystencji. Jest on wytwarzany w organizmach żywych i znajduje się w wielu tkankach. Główną cechą kwasu hialuronowego jest jego higroskopijność, co ma swoje zastosowanie głównie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jednakże jego właściwości są znacznie szersze. Nie bez powodu stale rośnie zainteresowanie tym związkiem również na rynku suplementacyjnym.

Główne właściwości kwasu hialuronowego

Niewątpliwie głównym spektrum działania kwasu hialuronowego jest efekt anti-aging. W tym przypadku aplikacja tego polidacharydu odbywa się na skórę w ramach jej rewitalizacji.

Ponadto kwas hialuronowy znajduje swoje zastosowanie także w ortopedii. Jest on aplikowany w obrębie stawów w postaci zastrzyków łączonych z siarczanem chondroityny w celu zregenerowania powierzchni stawowej. Sprawdza się także w przypadku dbania o nieformalne wizytówki takie jak włosy i paznokcie.

Kwas hialuronowy znajduje także zastosowanie w przypadku:

  • efektu suchego oka
  • gojenia się ran
  • łagodzenia problemów żołądkowych
  • zmniejszenia dolegliwości bólowych przy zapalaniu pęcherza moczowego
  • zmniejszenia infekcji bakteryjnych
  • działaniu antyzapalnym

Wiele preparatów dedykowanych pod oczy zawiera w swoim składzie kwas hialuronowy jako czynnik antyzapalny i pomagający w regeneracji tzw. filtra łzowego.

Kwas hialuronowy znalazł także zastosowanie w regeneracji tkanki łącznej, gdzie odpowiada za przyspieszenie procesu gojenia ran, co ma szczególne znaczenie w kontekście chorób zębów oraz przy skaleczeniach.

COLLAROSE zawiera w składzie kwas hialuronowy

Kolejną ważną cechą kwasu hialuronowego jest działanie bakteriostatyczne, co pomaga między innymi w redukcji incydentów infekcji bakteryjnych związanych np. z układem moczowym i nie tylko.

Innym ciekawym efektem działania tego polisacharydu jest łagodzenie i „zreperowanie” nadwyrężonej śluzówki żołądka oraz przełyku, które mogą doznać podrażnienia w przebiegu zgagi, niestrawności, czy też refluksu żołądkowo-przełykowego.

Przy tym wszystkim kwas hialuronowy jest praktycznie bezpieczny w stosowaniu. Efekty uboczne mogą wynikać z nadwrażliwości na ten składnik, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem.

Kwas hialuronowy – czy warto go suplementować?

Kwas hialuronowy jest związkiem o wielu zastosowaniach. Jego szeroki wachlarz działań antyzapalnych sprawia, że może on być z powodzeniem stosowany jako dodatek do zbilansowanej diety. Sprawdzi się w wielu przypadkach kosmetycznych oraz może być ciekawym wsparciem dla układu stawowego, dla naszych oczu oraz może przynosić wiele korzyści zdrowotnych w przypadku wielu drobnych stanów zapalanych ze szczególnym uwzględnieniem tych związanych z infekcjami bakteryjnymi.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close