Czy warto kupić spalacz tłuszczu?

Redukcja tkanki tłuszczowej nie zawsze jest łatwa, prosta i przyjemna. Często bywa, że w połowie założonego celu waga zatrzymuje się i cały proces stopuje na kilka tygodni. Jest to demotywujące – prowadząc rygorystyczną dietę i zwiększając ilość treningów spodziewamy się przecież szybkich efektów. Bardzo często poleca się w takim przypadku spalacze tłuszczu, które mają za zadanie podkręcić tempo utraty tkanki tłuszczowej. Czy warto inwestować w takie rozwiązanie?

Spalacze tłuszczu – co powinieneś o nich wiedzieć?

Obecnie na rynku można znaleźć bogatą ofertę fat burnerów, które różnią się przede wszystkim składem i mocą działania. Do substancji najczęściej wchodzących w skład spalaczy tłuszczu zaliczyć można:

  • kofeinę;
  • ekstrakt z zielonej herbaty;
  • ekstrakt z czarnego pieprzu;
  • johimbinę;
  • l-karnitynę.

Na jakiej zasadzie działają spalacze tłuszczu? Przede wszystkim wzmagają procesy metaboliczne, nasilając termogenezę, pobudzając i zwiększając poziom motywacji. Hamują też lipogenezę, nasilając jednocześnie lipolizę, a niektóre preparaty mogą dodatkowo hamować apetyt.

Spalacze tłuszczu jako skuteczna pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej

Należy wyraźnie podkreślić, że spalacze tłuszczu nie są magicznymi tabletkami, które spowodują samoistną utratę kilku kilogramów tłuszczu. Ich suplementacja ma sens jedynie w przypadku jednoczesnej aktywności fizycznej, połączonej z prowadzeniem diety z deficytem kalorycznym. Jest to wtedy dodatek, który podkręca metabolizm i przyspiesza tempo redukcji.

Nie zaleca się przyjmowania spalaczy tłuszczu na początku odchudzania się, gdy tempo utraty tkanki tłuszczowej wykazuje stałą tendencję. W większości przypadków organizm rozwija tolerancję na związki aktywne obecne w fat burnerach, przez co po kilku tygodniach stosowania ich skuteczność zaczyna maleć. Z tego też powodu nie powinno się ich przyjmować stale, a w cyklach przerywanych okresami przerwy. Umiejętnie zastosowane spalacze tłuszczu są potężnym narzędziem, które pomoże Ci zbudować wymarzoną sylwetkę.

Udostępnij znajomym...Share on Facebook
Facebook
0

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *