Blog

Dlaczego warto stosować żeń-szeń?

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy żeń-szeń i jego zalety w codziennym stosowaniu. Czy warto zainteresować się tą rośliną, wprowadzając ją do swojej diety? Jaki wpływ ma żeń-szeń na osobę trenującą? Szczegóły prezentujemy w poniższym wpisie.

Co to jest żeń-szeń?

Żeń-szeń to roślina z gatunku bylin araliowatych, która występuje w Azji. Można ją spotkać w takich krajach jak Japonia, Korea, Chiny czy Rosja. Właściwości żeń-szenia doceniane są od kilku tysięcy lat. Jego zalety powinny przede wszystkim docenić osoby trenujące.

Dlaczego warto stosować żeń-szeń?

Żeń-szeń posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Główne zalety produktu:

1. Silne działanie antyoksydacyjne. Żeń-szeń ochrania przed wolnymi rodnikami, które utleniają związki witaminowe, wywołują stres oksydacyjny czy doprowadzają do wyniszczania struktury komórek. Ponadto wpływa na usprawnianie funkcji wątroby oraz wspiera w profilaktyce nowotworów.

2. Żeń-szeń działa adaptacyjnie na układ nerwowy, wspomagając jego funkcjonowanie stymulując funkcje poznawcze. Właściwości żeń-szenia sprawiają, że osoby trenujące są spokojniejsze i bardziej odporne na stres, a także są mniej podatne na zmęczenie. Osoby regularnie wprowadzające żeń-szeń do swojej diety są mniej ospałe w ciągu dnia i posiadają więcej energii.

3. Żeń-szeń obniża poziom cholesterolu, wspomagając ochronę układu krwionośnego i serca.

4. Żeń-szeń poprawia witalność i libido, wpływając na lepsze samopoczucie oraz poprawę funkcji seksualnych.

5. Zawarte w żeń-szeniu ginsenozydy mają skuteczny wpływ na wzmacnianie układu kostnego, dlatego powinny się nim zainteresować kobiety w okresie menopauzy, których tkanka kostna ma mniejszą masę ze względu na spadający poziom estrogenów.

6. Obniża poziom cholesterolu wspomagając ochronę serca i układu krwionośnego.

7. Ginsenozydy znajdujące się w żeń-szeniu obniżają poziom glukozy we krwi, dlatego powinien być wprowadzony do diety przez osoby dotknięte otyłością.

8. Dzięki działaniu immunomodulującym, żeńszeń jest idealnym rozwiązaniem na przeziębienie.

Jak widać na powyższych przykładach, żeń-szeń posiada szereg zalet, którym warto się bliżej przyjrzeć. Mając to na uwadze, do naszej oferty wprowadziliśmy produkt Żeń-szeń indyjski + Guarana, który wspomaga naturalną odporność, zwalcza skutki stresu, obniża poziom kortyzolu, a także poprawia pamięć i koncentrację oraz zwiększa potencję seksualną u kobiet i mężczyzn.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close