Artykuły

Forskolina wspomaga odchudzanie – Coleus Forskohlii ALLNUTRITION

Coleus Forskohlii – inaczej nazywany pokrzywą indyjską. Roślina występuje głównie w Południowo – Wschodniej Azji. Jej szerokie zastosowanie cieszy się powodzeniem w sportowym środowisku. Suplement pomaga w zrzuceniu nadmiernych kilogramów i spaleniu tkanki tłuszczowej.

Jakie jest jej działanie?

Istnieją badania, które potwierdzają, że ta roślina wspomaga rozpad tłuszczu, dzięki temu jest ona pomocna w walce z nadwagą i otyłością. Forskolin działa na produkcje enzymu AC (cyklazy adenylowej), która związana jest z błonami komórkowymi. Stymuluje ona inne enzymy, które wpływają na wzrost masy mięśniowej oraz utratę tkanki tłuszczowej. Wpływa również na kwas adenozynotrójfosforowy (ATP) i przekształca go w cAMP, który jest odpowiedzialny na rozpad tłuszczów w komórkach tłuszczowych. cAMP przyspiesza transport tłuszczów do mięśni, gdzie są one przetwarzane w energię. Forskolin zwiększa produkcję cAMP, co prowadzi do zwiększenia syntezy białek czyli rozwoju masy mięśniowej. Forskolin działa na podniesienie poziomu cAMP, który obniża ciśnienie krwi, w ten sposób hamuje przepływ krwi i powstaje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do zwiększenia wydzielania hormonu tarczycy i przyspieszenia lipolizy – czyli spalania tłuszczu.

Funkcje cAMP w procesie odchudzania:

 • Sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej – zachodzi proces lipolizy
 • Ogranicza syntezę tłuszczów w komórkach
 • Sprzyja wzrostowi beztłuszczowej masy mięśniowej
 • Pomaga uwolnić tłuszcz zapasowy, który jest transportowany do mięśni i przekształcony w energię
 • Stymuluje wydzielanie hormonów tarczycy

Pokrzywa indyjska ma również duży wpływ na obniżenie apetytu, co przyczynia się w redukcji kilogramów. Istnieją badania potwierdzające fakt, że suplement jest pomocny w walce z otyłością. Badania wykazały, że osoby suplementujące Forskolin, spożywały mniejszą ilość kalorii oraz zanotowano u badanych spadek zapotrzebowania na węglowodany i tłuszcze w porównaniu do osób zażywających placebo. Przyczyną tego był spadek greliny oraz wzrost leptyny co skutkowało u badanych uczuciem najedzenia, większej sytości i pełności. Dzięki temu nie spożywali większej ilości pokarmów.

Właściwości Coleus Forskohlii?

 • Przy niedoczynności tarczycy
 • Odchudzanie – powoduje rozkład tkanki tłuszczowej
 • Korzystnie wpływa na rozwój masy mięśniowej
 • Pomaga w zaburzenia gospodarki cukrowej
 • Poprawie odporności
 • Łagodzi stany zapalne
 • Pomocna w chorobach układu krążenia

W sprzedaży dostępne są preparaty zawierające sproszkowane ziele pokrzywy indyjskiej lub wyodrębniony z niej forskolin. Coleus Forskohlii dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach z suplementacją dla sportowców.

Nie zapominajmy o zdrowym trybie życia. Dieta, aktywność fizyczna oraz suplementacja, to trzy najważniejsze punkty, które w połączeniu prowadzą do uzyskania zdrowej i szczupłej sylwetki. Specjaliści przypominają, że suplementacja wspomagająca odchudzanie, przynosi zdecydowanie szybsze efekty, kiedy połączymy ją z odpowiednią i dobrze zbilansowaną dietą oraz aktywnym trybem życia.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close