Forskolina wspomaga odchudzanie – Coleus Forskohlii ALLNUTRITION

Coleus Forskohlii – inaczej nazywany pokrzywą indyjską. Roślina występuje głównie w Południowo – Wschodniej Azji. Jej szerokie zastosowanie cieszy się powodzeniem w sportowym środowisku. Suplement pomaga w zrzuceniu nadmiernych kilogramów i spaleniu tkanki tłuszczowej.

Jakie jest jej działanie?

Istnieją badania, które potwierdzają, że ta roślina wspomaga rozpad tłuszczu, dzięki temu jest ona pomocna w walce z nadwagą i otyłością. Forskolin działa na produkcje enzymu AC (cyklazy adenylowej), która związana jest z błonami komórkowymi. Stymuluje ona inne enzymy, które wpływają na wzrost masy mięśniowej oraz utratę tkanki tłuszczowej. Wpływa również na kwas adenozynotrójfosforowy (ATP) i przekształca go w cAMP, który jest odpowiedzialny na rozpad tłuszczów w komórkach tłuszczowych. cAMP przyspiesza transport tłuszczów do mięśni, gdzie są one przetwarzane w energię. Forskolin zwiększa produkcję cAMP, co prowadzi do zwiększenia syntezy białek czyli rozwoju masy mięśniowej. Forskolin działa na podniesienie poziomu cAMP, który obniża ciśnienie krwi, w ten sposób hamuje przepływ krwi i powstaje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do zwiększenia wydzielania hormonu tarczycy i przyspieszenia lipolizy – czyli spalania tłuszczu.

Funkcje cAMP w procesie odchudzania:

 • Sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej – zachodzi proces lipolizy
 • Ogranicza syntezę tłuszczów w komórkach
 • Sprzyja wzrostowi beztłuszczowej masy mięśniowej
 • Pomaga uwolnić tłuszcz zapasowy, który jest transportowany do mięśni i przekształcony w energię
 • Stymuluje wydzielanie hormonów tarczycy

Pokrzywa indyjska ma również duży wpływ na obniżenie apetytu, co przyczynia się w redukcji kilogramów. Istnieją badania potwierdzające fakt, że suplement jest pomocny w walce z otyłością. Badania wykazały, że osoby suplementujące Forskolin, spożywały mniejszą ilość kalorii oraz zanotowano u badanych spadek zapotrzebowania na węglowodany i tłuszcze w porównaniu do osób zażywających placebo. Przyczyną tego był spadek greliny oraz wzrost leptyny co skutkowało u badanych uczuciem najedzenia, większej sytości i pełności. Dzięki temu nie spożywali większej ilości pokarmów.

Właściwości Coleus Forskohlii?

 • Przy niedoczynności tarczycy
 • Odchudzanie – powoduje rozkład tkanki tłuszczowej
 • Korzystnie wpływa na rozwój masy mięśniowej
 • Pomaga w zaburzenia gospodarki cukrowej
 • Poprawie odporności
 • Łagodzi stany zapalne
 • Pomocna w chorobach układu krążenia

W sprzedaży dostępne są preparaty zawierające sproszkowane ziele pokrzywy indyjskiej lub wyodrębniony z niej forskolin. Coleus Forskohlii dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach z suplementacją dla sportowców.

Nie zapominajmy o zdrowym trybie życia. Dieta, aktywność fizyczna oraz suplementacja, to trzy najważniejsze punkty, które w połączeniu prowadzą do uzyskania zdrowej i szczupłej sylwetki. Specjaliści przypominają, że suplementacja wspomagająca odchudzanie, przynosi zdecydowanie szybsze efekty, kiedy połączymy ją z odpowiednią i dobrze zbilansowaną dietą oraz aktywnym trybem życia.

Udostępnij znajomym...Share on Facebook
Facebook
0

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *