Artykuły

Jakie efekty przynosi beta alanina? Poznaj opinie

Jeśli naszym celem jest osiąganie coraz lepszych wyników, to musimy tak planować treningi, aby uwzględniały one progres. W każdej dyscyplinie progres ten może oznaczać coś innego. W sportach walki możemy wydłużać rundę i skracać czas między nimi. Kiedy biegamy, staramy się przebiec ten sam odcinek w krótszym czasie. Trenując siłowo, zależy nam, aby podnieść jak największe obciążenie, zwiększyć ilość powtórzeń, a także skrócić przerwę między seriami.

Nowe cele, nowe wyzwania

Te i inne metody progresji wymagają od nas coraz większego nakładu siły i zmuszają nas do coraz większego wydatkowania energii. Treningi stają się coraz bardziej wyczerpujące, ale dzięki nim stajemy się lepsi.

Jako prawdziwi sportowcy nigdy nie mamy dość. Jednak w pewnym momencie nasz progres zostaje zahamowany. Szukamy wtedy modyfikacji w diecie, poprawie regeneracji, a także chętnie korzystamy z suplementów.

Beta alanina – popraw wydajność

Jednym z suplementów, który może znacząco poprawić naszą wydajność i wpłynąć korzystnie na stan zdrowia, jest beta-alanina. Jest ona aminokwasem, który organizm wykorzystuje do produkcji karnozyny. Dzięki temu skutecznie możemy obniżyć ilość kwasu mlekowego powstającego podczas pracy mięśni, wskutek czego redukujemy ogólne zmęczenie, zwiększamy wytrzymałość i wydajność ćwiczeń. W skrócie mówiąc beta-alanina pozwala wydłużyć czas pracy mięśni do wyczerpania.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI BETA ALANINA W PROSZKU


Beta-alanina wykazuje największą skuteczność podczas ćwiczeń intensywnych i krótkotrwałych, takich jak np. seria, sprint lub runda. Można powiedzieć, że beta-alanina działa podobnie jak kreatyna, gdyż dzięki suplementacji nią osiągamy podobne wyniki, jednak mechanizm działania jest zupełnie inny. W celu maksymalizacji wyników sportowych to właśnie te dwa wymienione suplementy łączy się najczęściej.

Inne zalety beta-alaniny

Badania wykazały, iż beta-alanina neutralizuje wolne rodniki, przeciwdziała procesowi starzenia, utrzymuje funkcje mięśniowe u osób starszych, a także poprawia ogólną kondycję serca. Należy też zaznaczyć, że beta-alanina jest bezpiecznym suplementem, a jej skuteczna dawka zaczyna się od poziomu 3 g na dobę. 

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close