Artykuły

Jakie efekty przynosi kolagen? Poznaj opinie

Z białek kolagenowych zbudowana jest praktycznie większość naszego ciała. Znajdują się one we wszystkich błonach, kościach, chrząstkach, skórze, a nawet w oku i układzie naczyniowym. Oczywiste zatem jest, że aby utrzymywać w nienagannym zdrowiu wymienione części naszego ciała, nasza dieta musi zawierać kolagen lub być obfita w aminokwasy, z którego nasz organizm może wytworzyć kolagen.

W przypadku osób młodych synteza i dostarczenie odpowiedniej ilości kolagenu zazwyczaj nie jest problematyczne. Nieco gorzej wygląda sprawa w przypadku osób dorosłych, starszych, a także tych bardziej aktywnych fizycznie.

Kolagen a uroda

W wielu badaniach naukowych udowodniono, że kobiety, które przyjmowały od 2,5 do 5 g hydrolizatu kolagenu dziennie, wyraźnie poprawiły elastyczność swojej skóry. W innych badaniach dowiedziono, iż kolagen może spłycać zmarszczki i wpływać na nawilżenie skóry. Odpowiedni poziom kolagenu to także zdrowe paznokcie i włosy.

Kolagen w regeneracji stawów

Osoby aktywne oraz osoby starsze mogą spodziewać się ograniczenia uszkodzeń lub zwyrodnień wynikających z niedoboru kolagenu, jeśli będą przyjmowały go w regularnej suplementacji.

Kolagen a osteoporoza

Liczne badania naukowe pokazują, że suplementacja kolagenem jest skuteczna w walce z osteopenią i obniża ryzyko osteoporozy.

Kolagen a serce

Przyjmowanie kolagenu, który odpowiada także za strukturę tętnic, może przyczyniać się do zmniejszania sztywności naczyń krwionośnych i wspomagać utrzymanie dobrej kondycji układu krwionośnego.

Jaki kolagen wybrać?

Należy pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów wieloskładnikowych, które uzupełniają działanie kolagenu i zawierają związki takie jak witamina C, która jest niezbędna do syntezy kolagenu. Jednym z najlepszych preparatów dostępnych na rynku, który charakteryzuje się działaniem regeneracyjnym i przeciwzapalnym, oraz przeciwbólowym jest Collagen PRO.

kolagen allnutrition

Ważne jest również, by nie zapominać o profilaktyce, zarówno w przypadku osób starszych, jak i osób aktywnych. Znacznie bardziej ekonomicznym sposobem jest zapobieganie i okresowe stosowanie preparatów kolagenowych w diecie niż leczenie powstałych urazów, kontuzji i zwyrodnień. 

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close