Artykuły

Jakie efekty przynosi l karnityna? Poznaj opinie

L-karnityna jest znana wszystkim osobom, które planują pozbyć się nadprogramowych kilogramów. I faktycznie ma ona swój udział w tzw. utlenianiu/spalaniu kwasów tłuszczowych, a także w regulacji gospodarki cukrowej. Oprócz kofeiny jest ona najbardziej popularnym składnikiem zaawansowanych spalaczy tłuszczu.

Kto odniesie największe korzyści z suplementacji L-karnityną?

L-karnityna jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie, natomiast często u osób z nadmierną wagą stwierdza się jej niski poziom. W przypadku właśnie takich osób suplementacja l-karnityną bywa najbardziej skuteczna.

Sytuacja taka może dotyczyć także wegetarian, gdyż głównymi źródłami omawianego aminokwasu jest właśnie mięso oraz ryby. To właśnie wegetarianie i osoby z nadwagą są grupami, którym szczególnie zalecana jest L-karnityna.

W przypadku aktywności fizycznej l-karnityna pomaga usuwać kwas mlekowy, który jest efektem pracy mięśni. Ma to oczywiście wpływ na tempo regeneracji.

L-karnityna a zdrowie

Liczne badania naukowe wskazują również na pozytywny wpływ suplementacji l-karnityną, w kontekście ciśnienia krwi oraz pracy serca, a także obniżania poziomu cholesterolu.

W jakiej formie dostępna jest L-karnityna?

Na rynku suplementacyjnym l-karnityna dostępna jest w formie płynu, kapsułek, tabletek. Każda z nich charakteryzuje się podobną skutecznością. Przy czym, należy zaznaczyć, że najlepszą i najbardziej dostępną dla organizmu postacią jest tzw. winian (tartate) l-karnityny.

Zalecane dawkowanie

Skuteczna, zalecana dawka dzienna powinna znajdować się w przedziale 2-3 g omawianej substancji. Dzienną dawkę można podzielić na 2 porcje. Najczęściej sugeruje się, aby przyjąć pierwszą porcję rano a drugą około 6 godzin później lub przed aktywnością fizyczną. Osoby odchudzające się odnotowują najlepsze rezultaty, gdy łączą l-karnitynę z kofeiną i zieloną herbatą. 

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close