Artykuły

Jakie efekty przynosi l tyrozyna? Poznaj opinie

Choć nasz organizm sam wytwarza l-tyrozyne, to jednak z kilku powodów, warto dostarczać ją w formie suplementów, gdyż jej wysoki poziom w organizmie wiąże się z wieloma korzyściami związanymi z funkcjonowaniem na wielu płaszczyznach.

Co daje l-tyrozyna?

Przede wszystkim l-tyrozyna poprawia nastrój i według badań naukowych może przeciwdziałać skutkom stresu. Dotyczy to szczególnie  okresów wyczerpania fizycznego. Ma ona także swój udział w utrzymaniu wysokiego poziomu funkcji poznawczych mózgu. L-tyrozyna pozwala również utrzymać stan wysokiej koncentracji. 

Zbyt niski poziom l-tyrozyny w diecie może negatywnie wpływać na poziom dopaminy, a to z kolei będzie zaburzało nastrój, sen, możliwość uczenia się i kontrolę motoryczną. 

Jako że l-tyrozyna zwiększa nie tylko poziom dopaminy, ale także adrenaliny i noradrenaliny, to można powiedzieć, że poprawia ona wydajność w sytuacjach stresowych. 

Kto odniesie największe korzyści ze stosowania l-tyrozyny?

Oczywiście każdy, komu zależy na utrzymaniu wysokiej sprawności umysłowej, zwłaszcza w sytuacjach stresujących. Studenci, osoby pracujące umysłowo. L-tyrozyna stosowana jest bardzo chętnie przez osoby trenujące jako element tzw. przedtreningówek. Dodatek l-tyrozyny pozwala na większą koncentrację podczas treningu, skupieniu się na celu. Przez wpływ na neuroprzekaźniki w mózgu, l-tyrozyna tłumi uczucie zmęczenia. 

Badanie z roku 2015 sugeruje, że suplementacja l-tyrozyną może redukować zaburzenia erekcji. Jest to zupełnie nowo poznane działanie terapeutyczne, omawianego aminokwasu. Ciekawostką jest też to, że l-tyrozyna może ułatwiać trening w porze letniej i podczas upałów. 

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close