Artykuły

Jakie efekty przynosi melatonina? Poznaj opinie

Miliony osób w naszym kraju i na całym świecie, cierpi na różnego rodzaju zaburzenia snu. Szacuje się, że nawet 30% dorosłej populacji z różnych powodów śpi mniej niż 6 h na dobę. Jest to bardzo poważny problem społeczny, gdyż niedostateczna ilość snu niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. 

Niedobór snu pozbawia nas energii, zwiększa ryzyko chorób, obniża samopoczucie, jak i wpływa negatywnie na naszą wydajność. Z tego powodu leki nasenne należą do jednych z najczęściej nadużywanych farmaceutyków. Jest to bardzo zły trend, gdyż po pierwsze mogą one uzależniać, po drugie bardzo często są łączone z alkoholem, a to w skrajnych wypadkach skutkuje nawet śmiercią. Dlatego, zanim zdecydujemy się sięgnąć po jakiekolwiek leki nasenne, warto wypróbować dostępne bez recepty, naturalne specyfiki. 

Co to jest melatonina?

Melatonina jest naturalnym hormonem, który sygnalizuje nam „że czas spać”. Wytwarza ją szyszynka w naszym mózgu, ale znajdziemy ją także w oczach, szpiku i jelitach. Warto też wspomnieć, że nie jest to tylko związek mający znaczenie wyłącznie w kontekście snu. Melatonina wpływa również na zdrowie naszych oczu, żołądka, łagodzi szumy uszne, a także podnosi poziom hormonu wzrostu. Bierze również udział w regulacji ciśnienia krwi i temperatury ciała. 

Jest wiele czynników, które wpływają negatywnie na poziom melatoniny, dlatego osoby narażone na nie, mogą mieć problemy z zasypianiem.

Do czynników tych należą:

  • stres
  • palenie tytoniu
  • ekspozycja na światło w porach wieczornych (niebieskie światło ekranów i monitorów)
  • niski poziom naturalnego światła w ciągu dnia
  • praca zmianowa
  • wiek

W przypadku narażenia na te czynniki, przyjmowanie melatoniny, może pomóc w regulacji wewnętrznego zegara i unormować sen. Niemniej jednak w trudniejszych przypadkach warto łączyć melatoninę z innymi naturalnymi substancjami, które to w sposób kompleksowy pomogą nam  wyciszyć się, zrelaksować i w konsekwencji zasnąć. Przykładem tak wszechstronnego kompleksu może być suplement Sleep Pro. 

Stosowanie melatoniny zaczynamy najczęściej od minimalnych dawek, czyli 1 mg i staramy się nie przekraczać 5 mg. Preparat należy przyjmować ok. godziny przed planowanym pójściem spać. 

Badania naukowe dowodzą, iż melatonina jest bezpieczna, nietoksyczna i nie ma potencjału uzależniającego.

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close