Jakie suplementy na podtrzymanie formy podczas urlopu?

Bardzo często szukamy sposobów aby jak najszybciej zrobić formę na wakacje. Schudnąć 2 lub 5 kilogramów, po to aby pięknie się prezentować na plaży. To właśnie przed wakacjami łapiemy ostatnią motywacje do ćwiczeń dążąc do poprawy sylwetki. Co zrobić kiedy wakacje nadeszły, forma na którą pracowaliśmy jest zadowalająca i nie chcemy jej zepsuć? Marzymy jednak o odpoczynku i relaksie.

Aktywność podczas urlopu

Wiadomo, że urlop to czas odpoczynku dla umysłu i całego organizmu, ale nie zapominajmy o aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Staraj się rozplanować swój dzień, tak aby pomieścić w nim zwiedzanie i korzystanie ze wszystkich atrakcji, poleniuchować, odpocząć, ale również znaleźć chwile dla ciała. Przez cały rok dbasz o swoją formę, to i na wakacjach zadbaj o odrobinę ruchu. Warto w planie podróży pamiętać również o ćwiczeniach. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieścić w godzinach porannych rozruch lub jogging, da on nam większego kopa w ciągu dnia i pobudzi organizm do codziennych czynności. W większości wypoczynkowych hoteli znajdziesz również siłownie lub basen, który warto wrzucić do naszego wakacyjnego planu.

Nie zapominaj o suplementacji

Urlopom często towarzyszy objadanie się lokalnymi smakołykami. Przydatnym suplementem będzie tu berberyna, aby zadbać o możliwie niski poziom cukru we krwi. Po zjedzeniu przepysznych lodów czy gofrów z bita śmietaną, koło których nie da się przejść obojętnie będąc w nadmorskich kurortach. Do suplementacji warto również dorzucić chrom, który będzie pomagał walczyć z otaczającymi nas z każdej strony zapachami słodkości. Rolą chromu jest uczestnictwo w metabolizmie glukozy. Chrom ma działanie zmniejszające zapotrzebowanie organizmu na insulinę. Stabilny poziom cukru we krwi, który zapewniają właściwości chromu, sprawia, że nie mamy nagłych napadów głodu i ochoty na słodkie. Chrom znajdziemy również w takim suplemencie diety jak REDOX Extreme, dodatkowo w jego składzie znajduje się wiele innych naturalnych substancji, wspomagających przemianę materii.

REDOX Extreme pomaga usunąć podskórną wodę z organizmu, która może być gromadzona w nadmiernej ilości od spożywania przetworzonych pokarmów bądź pożywienia z większą zawartością sodu. Aby efekt ten maksymalnie zniwelować należy również zadbać o równowagę sodowo-potasową. W tym przypadku zalecamy dołączyć osobno potas.

Kiedy jednak Twój plan wakacji jest tak napięty, że nie znajdziesz czasu na trening, warto wspomóc się samą suplementacją z której korzystałeś już wcześniej podczas budowania formy na lato. Najnowsze badania wykazały, że wpływ suplementów takich jak: kreatyna, karnityna, witamina , przyczyniają się do wzrostu jak i utrzymania masy mięśniowej.

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu!

Mile widziane będzie też spożycie wywaru z pokrzywy, który pomoże usunąć z organizmu zgromadzoną wodę.

Wiadomym faktem jest, że w jednym tygodniu nie spalimy dużej ilości tkanki tłuszczowej, tak samo działa to w drugą stronę. Jeden tydzień nie sprawi, że przytyjemy od razu na tkance tłuszczowej. Dodatnie kilogramy na wadze, to w większości woda i glikogen mięśniowy, który szybko zgubimy, wracając do codziennych czynności, treningów oraz odpowiedniej diety. Bez obaw! Forma plażowa nie zniknie w przeciągu jednego tygodnia. Cieszcie się długo wyczekiwanym urlopem, pamiętając o zachowaniu zdrowego rozsądku.

Udostępnij znajomym...Share on Facebook
Facebook
0

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *