Blog

Jakie suplementy na podtrzymanie formy podczas urlopu?

Bardzo często szukamy sposobów aby jak najszybciej zrobić formę na wakacje. Schudnąć 2 lub 5 kilogramów, po to aby pięknie się prezentować na plaży. To właśnie przed wakacjami łapiemy ostatnią motywacje do ćwiczeń dążąc do poprawy sylwetki. Co zrobić kiedy wakacje nadeszły, forma na którą pracowaliśmy jest zadowalająca i nie chcemy jej zepsuć? Marzymy jednak o odpoczynku i relaksie.

Aktywność podczas urlopu

Wiadomo, że urlop to czas odpoczynku dla umysłu i całego organizmu, ale nie zapominajmy o aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Staraj się rozplanować swój dzień, tak aby pomieścić w nim zwiedzanie i korzystanie ze wszystkich atrakcji, poleniuchować, odpocząć, ale również znaleźć chwile dla ciała. Przez cały rok dbasz o swoją formę, to i na wakacjach zadbaj o odrobinę ruchu. Warto w planie podróży pamiętać również o ćwiczeniach. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieścić w godzinach porannych rozruch lub jogging, da on nam większego kopa w ciągu dnia i pobudzi organizm do codziennych czynności. W większości wypoczynkowych hoteli znajdziesz również siłownie lub basen, który warto wrzucić do naszego wakacyjnego planu.

Nie zapominaj o suplementacji

Urlopom często towarzyszy objadanie się lokalnymi smakołykami. Przydatnym suplementem będzie tu berberyna, aby zadbać o możliwie niski poziom cukru we krwi. Po zjedzeniu przepysznych lodów czy gofrów z bita śmietaną, koło których nie da się przejść obojętnie będąc w nadmorskich kurortach. Do suplementacji warto również dorzucić chrom, który będzie pomagał walczyć z otaczającymi nas z każdej strony zapachami słodkości. Rolą chromu jest uczestnictwo w metabolizmie glukozy. Chrom ma działanie zmniejszające zapotrzebowanie organizmu na insulinę. Stabilny poziom cukru we krwi, który zapewniają właściwości chromu, sprawia, że nie mamy nagłych napadów głodu i ochoty na słodkie. Chrom znajdziemy również w takim suplemencie diety jak REDOX Extreme, dodatkowo w jego składzie znajduje się wiele innych naturalnych substancji, wspomagających przemianę materii.

REDOX Extreme pomaga usunąć podskórną wodę z organizmu, która może być gromadzona w nadmiernej ilości od spożywania przetworzonych pokarmów bądź pożywienia z większą zawartością sodu. Aby efekt ten maksymalnie zniwelować należy również zadbać o równowagę sodowo-potasową. W tym przypadku zalecamy dołączyć osobno potas.

Kiedy jednak Twój plan wakacji jest tak napięty, że nie znajdziesz czasu na trening, warto wspomóc się samą suplementacją z której korzystałeś już wcześniej podczas budowania formy na lato. Najnowsze badania wykazały, że wpływ suplementów takich jak: kreatyna, karnityna, witamina , przyczyniają się do wzrostu jak i utrzymania masy mięśniowej.

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu!

Mile widziane będzie też spożycie wywaru z pokrzywy, który pomoże usunąć z organizmu zgromadzoną wodę.

Wiadomym faktem jest, że w jednym tygodniu nie spalimy dużej ilości tkanki tłuszczowej, tak samo działa to w drugą stronę. Jeden tydzień nie sprawi, że przytyjemy od razu na tkance tłuszczowej. Dodatnie kilogramy na wadze, to w większości woda i glikogen mięśniowy, który szybko zgubimy, wracając do codziennych czynności, treningów oraz odpowiedniej diety. Bez obaw! Forma plażowa nie zniknie w przeciągu jednego tygodnia. Cieszcie się długo wyczekiwanym urlopem, pamiętając o zachowaniu zdrowego rozsądku.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close