Odchudzanie / Spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu są mieszanką różnych składników, dobranych w odpowiednich proporcjach i zawartych w jednym preparacie, która wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. W praktyce środki na odchudzanie stanowią jedynie dodatek do właściwej diety i aktywności fizycznej – stosowanie ich bez zdrowej diety i ćwiczeń nie przyniesie nam pożądanych efektów.

W składzie wielu popularnych spalaczy tłuszczu znajdziemy kofeinę, guaranę czy ekstrakt z zielonej herbaty. Zasada ich działania opiera się na zwiększeniu wydatku energetycznego, dzięki czemu organizm zużywa więcej kalorii, spalając tłuszcz – zjawisko to nosi nazwę termogenezy. Termogeneza dodatkowo zmniejsza uczucie zmęczenia i dodaje energii, dzięki czemu można zrobić cięższy trening i spalić dodatkowe kalorie.

Pamiętajmy, że spalacz tłuszczu to tylko dodatek, który przyspieszy osiągnięcie wymarzonych efektów. Ich przyjmowanie ma sens tylko wtedy, gdy dotrzemy do momentu trudnego do przezwyciężenia, ale będziemy mieć pewność, że nasza dieta i treningi są odpowiednie.

Wyświetlanie 1–9 z 12 wyników

Back to top button
Close