Artykuły

Magnez z witaminą B6 – na co pomaga?

Magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków mających wpływ na zdrowie organizmu. Wiele stanów zapalnych może powodować wypłukiwanie magnezu z organizmu, a co za tym idzie, stany zapalne mogą charakteryzować się objawami specyficznymi dla niedoborów magnezu. Warto więc tego pierwiastka mieć odpowiednio dużo. Jednym z elementów poprawiających działanie magnezu jest witamina B6.

Dlaczego warto stosować magnez z witaminą B6?

Magnez jest pierwiastkiem, który podlega wchłanianiu przez organizm w zależności od wymagań organizmu. Jeśli tego pierwiastka jest mniej, więcej się go wchłania przez przewód pokarmowy. Przeciętne wchłanianie magnezu oscyluje w granicach 30-50%. Tę wartość można zwiększyć dzięki obecności witaminy B6. Za podobne działanie zwiększające przyswajanie magnezu odpowiada witamina D.

Właściwości magnezu z witaminą B6

Obecność magnezu oraz witaminy B6 sprzyja wielu procesom prozdrowotnym w organizmie. Warto więc przytoczyć właściwości magnezu oraz samej witaminy B6.

Magnez odpowiada za właściwe przesyłanie impulsów nerwowych w tkance nerwowej Stanowi on także składnik wielu enzymów, w tym tych odpowiadających za rozkład nadmiernej ilości kortyzolu. Ponadto magnez świetnie wpływa na stabilizację poziomu glukozy i insuliny. Może być śmiało stosowany jako wsparcie dla osób z hiperglikemią lub insulinoopornością.

Magnez pozytywnie wpływa na właściwą kurczliwość mięśni oraz działania aparatu ruchu. Jest także czynnikiem profilaktycznym wpływającym na zdrową pracę układu sercowo-naczyniowego. Ponadto oddziałuje on na organizm w sposób kompleksowy, ponieważ jest składnikiem strukturalnym tworzącym błony komórkowe. Znajdzie on także zastosowanie w przypadku gospodarki hormonalnej kobiet, szczególnie w okresie menstruacji, ponieważ odpowiada on za działanie rozkurczowe, co pomaga w łagodzeniu bólu związanego z zespołem napięcia przedmiesiączkowego oraz bólami menstruacyjnymi.

NIEZBĘDNY DO CODZIENNEJ PRACY MIĘŚNI I SPRAWNEGO FUNKCJONOWANIA UKŁADU NERWOWEGO

Wśród korzyści wynikających z odpowiedniego poziomu witaminy B6, na wyróżnienie zasługują takie właściwości jak:

  • przemiany związane z aminokwasami,
  • wsparcie procesu tworzenia krwi
  • synteza ważnych dla zdrowia hormonów jak serotonina, dopamina i inne katecholaminy
  • synteza neuroprzekaźników

Połączenie magnezu z witaminą B6 dostarcza organizmowi korzyści zebranych zarówno z magnezu oraz pirydoksyny, czyli witaminy B6. Połączenie tych 2 składników przynosi więcej korzyści, które skupiają swoją uwagę na działaniu wielu tkanek, jednakże grupą szczególnie zainteresowaną suplementacją takim kompleksowym preparatem, powinny być osoby z problemami z funkcjonowaniem układu nerwowego oraz sercowo-naczyniowego.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close