Artykuły

Naturalne spalacze tłuszczu bez pobudzenia i stymulantów

Wiele osób poszukuje naturalnych preparatów, które wspomogą proces odchudzania, jednak nie będą pobudzać np. w porze wieczornej. Wpłyną na poprawę stanu zdrowia, będą wsparciem w walce z łaknieniem i co najważniejsze spowodują utratę tkanki tłuszczowej.

Piperyna i chrom

Jednym z takich idealnych połączeń jest piperyna i chrom. Każda z tych substancji w odmienny sposób działa na nasz organizm.

Piperyna naturalnie występuje w pieprzu, przypisuje się jej właściwości zarówno odchudzające, jak i prozdrowotne. Jedną z największych zalet stosowania piperyny jest jej wpływ na wzrost tempa przemiany materii. W naturalny sposób podnosi ona termogenezę organizmu, powodując spalanie większej ilości kalorii. Poprawia ona przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i wspomaga proces trawienia, dzięki czemu ma wpływ na lepsze odżywienia organizmu. W połączeniu z chromem poprawia gospodarkę cukrową.

Chrom powoduje obniżenie podwyższonego poziomu glukozy we krwi, wspomaga w ten sposób osoby walczące m.in. z insulinoopornoscią, czy nawet cukrzycą typu 2. Pierwiastek ten od wielu lat uznawany jest za największego sprzymierzeńca w walce z nadmiernym łaknieniem, w tym z apetytem na słodycze.

Idealne  połączenie

Jedną z najbardziej znanych naturalnych substancji stosowanych w redukcji wagi jest l-karnityna. Jej działanie jest bardzo szerokie zarówno w kwestii kształtowania sylwetki, jak i wpływu na zdrowie.

L-karnityna jest transporterem wolnych kwasów tłuszczowych, które ulegają spaleniu. Oznacza to, że stosowanie jej pozwala organizmowi spalić tkankę tłuszczową, dzięki czemu dostarczona zostaje nam energia. W znaczący sposób działa na poprawę pracy układu sercowo naczyniowego, ma wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu oraz trójglicerydów. Karnityna w połączeniu z CLA pozwala na uzyskanie stabilnych i trwałych efektów w utracie kilogramów.

CLA wspiera organizm zdrowotnie, jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu wykazuje działanie przeciwnowotworowe, przeciwmiażdżycowe. W celu stworzenia maksymalnie zdrowego i naturalnego combo na odchudzanie warto wspomnieć o zielonej herbacie. To najstarszy prozdrowotny napar na świecie.

Zielona herbata od lat znana jest badaczom, jako substancja wpływająca na zdrowie i odchudzająca. Wspiera ona zarówno ciało, jak i umysł. Polifenole zawarte w ekstrakcie z zielonej herbaty wspomagają nasz mózg, działają neuroprotekcyjnie. Dodatkowo wpływa ona na poprawę lipidogramu i zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego. Zielona herbata może powodować wzrost termogenezy i podnosi poziom spoczynkowej przemiany materii.

Rynek suplementów oferuje wiele preparatów na odchudzanie, warto skupić swoją uwagę na kompleksach opartych o naturalne składniki, które nie tylko będą pomocne podczas procesu zmniejszania wagi, ale przyczynią się do poprawy zdrowia. Zbilansowana dieta oparta o deficyt energetyczny wsparta tymi preparatami pozwoli na uzyskanie stabilnych efektów bez obawy o efekt jo-jo. 

Tagi

Anna Zięba

Od wielu lat współpracuje z zawodnikami, trenerami. Układam indywidualne plany dietetyczne i treningowe na PoTreningu. Moja specjalizacja to dietetyka, trening i suplementacja.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close