Poprawa pamięci i obniżenie stresu – Bacopa Monnieri

Bacopa drobnolistna jest gatunkiem rośliny z rodziny babkowatych. Roślina ta występuje w zasadzie na całym świecie. Jednak jej wyjątkowe właściwości nie zyskały jeszcze aż takiej popularności.

Bacopa posiada udowodnione naukowo działanie poprawiające przewodnictwo nerwowe i pamięć w wyniku działania na hipokamp. W badaniu przeprowadzonym na grupie zdrowych osób w średnim wieku wykazano, iż Bacopa poprawia zdolności umysłowe po długotrwałym stosowaniu, trwającym minimum 12 tygodni.

W wyniku przeprowadzonych badań wykazano przeciwdepresyjne właściwości (300 mg ekstraktu) obecnych w roślinie saponin. Szczególnie bakozydów A i B. Nie określono dokładnie z czego ono wynika. Jednak sugerowano wpływ bakozydów na zwiększoną produkcję dopaminy i serotoniny.

W badaniach wykazano, że ekstrakt z Bacopa skutecznie hamuje powstawanie czynników prozapalnych PGE2. Daje to pozytywne spojrzenie na walkę z różnego rodzaju dolegliwościami, takimi jak: artretyzm czy przewlekłe zapalenie stawów.

Suplementacja Bacopą drobnolistną zdecydowanie sprawdzi się podczas długotrwałego stosowania, gdy naszym celem jest poprawa funkcjonowania układu nerwowego i sprawności myślenia.

Udostępnij znajomym...Share on Facebook0Share on Google+0

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *