Blog

Poprawa pamięci i obniżenie stresu – Bacopa Monnieri

Bacopa drobnolistna jest gatunkiem rośliny z rodziny babkowatych. Roślina ta występuje w zasadzie na całym świecie. Jednak jej wyjątkowe właściwości nie zyskały jeszcze aż takiej popularności.

Bacopa posiada udowodnione naukowo działanie poprawiające przewodnictwo nerwowe i pamięć w wyniku działania na hipokamp. W badaniu przeprowadzonym na grupie zdrowych osób w średnim wieku wykazano, iż Bacopa poprawia zdolności umysłowe po długotrwałym stosowaniu, trwającym minimum 12 tygodni.

W wyniku przeprowadzonych badań wykazano przeciwdepresyjne właściwości (300 mg ekstraktu) obecnych w roślinie saponin. Szczególnie bakozydów A i B. Nie określono dokładnie z czego ono wynika. Jednak sugerowano wpływ bakozydów na zwiększoną produkcję dopaminy i serotoniny.

W badaniach wykazano, że ekstrakt z Bacopa skutecznie hamuje powstawanie czynników prozapalnych PGE2. Daje to pozytywne spojrzenie na walkę z różnego rodzaju dolegliwościami, takimi jak: artretyzm czy przewlekłe zapalenie stawów.

Suplementacja Bacopą drobnolistną zdecydowanie sprawdzi się podczas długotrwałego stosowania, gdy naszym celem jest poprawa funkcjonowania układu nerwowego i sprawności myślenia.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close