Blog

Przepyszny Snickers domowej roboty bez dodatku cukru

Witamy wszystkich w naszym kolejnym kulinarnym wpisie. Tym razem polecamy Wam autorski przepis naszej ambasadorki Magdaleny Hajkiewicz na wersję Fit Snickersa z wykorzystaniem naszego masła orzechowego ALLNUTRITION Peanut Butter. Opisana pyszność została przygotowana z samych naturalnych składników i bez dodatku cukru. Zapraszamy!

Składniki:

– daktyle – 200g

– masło orzechowe ALLNUTRITION Peanut Butter – 5 łyżek

– kakao – 2 łyżki

– mleczko kokosowe z puszki – 2 łyżki

– ksylitol – 5 łyżek

– czekolada gorzka – 1 tabliczka

– kasza jaglana – 150g

– orzeszki ziemne – 100g

Sposób przygotowania:

Na początek wypłukujemy, a następnie gotujemy przygotowaną kaszę jaglaną w dwukrotnie większej objętości wody do całkowitego wchłonięcia. Następnie dodajemy 5 łyżek ksylolitu, blendujemy i czekamy na ostygnięcie. Przygotowane wcześniej daktyle zalewamy w międzyczasie wrzątkiem, a następnie moczymy przez 15 minut do czasu aż zmiękną. W kolejnym etapie odsączamy daktyle, dzieląc je na dwie równe części po 100 g.

Do pierwszej dodajemy 2 łyżki kakao oraz 5 łyżek masła orzechowego ALLNUTRITION Peanut Butter, które następnie blendujemy i zagniatamy. Następnym krokiem będzie stworzenie formy o wymiarach 15×25 cm, którą należy wyłożyć papierem do pieczenia, po czym wykładamy na nią przygotowany wcześniej spód.

Do drugiej części daktyli dodajemy 2 łyżki mleczka kokosowego, następnie blendujemy, po czym dodajemy 100g orzeszków ziemnych do powstałej masy. Kolejnym krokiem jest nałożenie kolejno masy na blaszce. Zaczynamy od masy z kaszy jaglanej, jako drugą nakładamy daktylową masę z orzechami, a na samym końcu roztopioną tabliczkę gorzkiej czekolady.

Na koniec całość wstawiamy do lodówki na ok 2-3 godziny, po czym możemy się delektować przepysznym fit-snickersem wyłącznie z naturalnych składników i bez dodatku cukru.

Smacznego!

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close