Artykuły

Ranking odżywek białkowych – TOP5 białek ALLNUTRITION

Pomimo że wszystkie makroskładniki pożywienia mają swoje znaczenie dla zdrowia i formy sportowej, to jednak odpowiednia podaż białka podlega największej uwadze osób aktywnych fizycznie i dbających o swoją sylwetkę.

To właśnie białko odpowiada za utrzymanie naszego ciała w jędrności, zdrowiu i ma strategiczny wpływ na regenerację potreningową oraz jest istotnym czynnikiem podczas programów odchudzania.

Białko zbudowane jest z małych cząsteczek, które nazywamy aminokwasami, te cząsteczki budują mięśnie i inne komórki naszego organizmu. Każdego dnia następuje naturalny rozpad tych komórek, dlatego uzupełnianie białka jest tak ważne.

W przypadku osób trenujących rozpad białek jest jeszcze bardziej intensywny, ale to właśnie dzięki temu oraz treningom i procesom regeneracji mamy szansę budować większe i silniejsze mięśnie. Z tej przyczyny wydaje się zupełnie oczywistym, dlaczego osoby aktywne potrzebują jeszcze więcej białka.

Najłatwiejszym i najbardziej wygodnym sposobem na dostarczenie naturalnego białka są odżywki białkowe zawierające białko serwatkowe. Ze wszystkich białek to właśnie białka serwatkowe, mają najwyższą wartość biologiczną, są lekkostrawne oraz korzystnie wpływają na wzmocnienie procesów odpornościowych naszego organizmu.

Na rynku suplementów wybór odżywek białkowych jest przeogromny. Tego typu odżywki różnią się proporcjami poszczególnych frakcji białkowych, dodatkami smakowymi, stopniem oczyszczenia, a niektóre z nich celowo pozbawia się związków takich jak np. laktoza, czyli cukier mleczny, na który uczulone są niektóre osoby.

Jak według powyższych kryteriów przedstawia się ranking naszych produktów i po które produkty najczęściej sięgają nasi klienci?  

Ranking TOP 5 odżywek białkowych marki ALLNUTRITION

Miejsce 1 – Isolate Protein ALLNUTRITION

Nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie izolat (WPI) oferuje białko najwyżej klasy i to właśnie ten produkt charakteryzuje się największymi korzyściami dla naszego formy i kondycji. Jego nieco wyższa cena wynika z bardziej skomplikowanego procesu oczyszczania. Izolat charakteryzuje się najwyższą zawartością białka oraz najniższą ilością węglowodanów i tłuszczu.

Miejsce 2 – Pro Whey ALLNUTRITION

Produkt ten zawiera dwie frakcje białkowe, a mianowicie izolat białka serwatkowego (WPI) oraz koncentrat białka serwatkowego (WPC). Frakcje te różnią się między sobą także czasem wchłaniania, dzięki czemu poszczególne aminokwasy uwalniane są bardziej stabilnie w przedziale czasowym. Koncentrat białka serwatkowego zawiera nieco więcej tłuszczu i węglowodanów, jednak jego cena jest niższa niż. Biorąc pod uwagę oba te aspekty, można przyjąć, że Pro Whey jest wręcz idealnym kompromisem i z pewnością dlatego jest produktem wyjątkowo często wybieranym przez klientów.

Miejsce 3 – Whey Protein ALLNUTRITION

Jeśli jesteś osobą trenującą amatorsko i nie jesteś w końcowej fazie redukcji tkanki tłuszczowej, to z całą pewnością można przyjąć, że produkt ten będzie dobrym wyborem. Z czystym sumieniem nie można go nazwać białkiem lepszym od izolatu, ale różnica w cenie rekompensuje niewielki dodatek tłuszczu i węglowodanów.

Miejsce 4 – Whey Protein lactose free ALLNUTRITION

Kiedyś produkty pozbawione laktozy były rzadkością na rynku odżywek i suplementów. Jednak wraz z ogólnym wzrostem konsumpcji odżywek białkowych zwiększyło się także zainteresowanie produktami niezawierającymi laktozy. Stąd tak wysoka pozycja w rankingu naszych klientów. Produkt przeznaczony jest dla osób, które nie tolerują laktozy.

Miejsce 5 – Whey Protein Delicious ALLNUTRITION

Jest to najnowsza odżywka białkowa marki ALLNUTRITION, która bazuje na koncentracie białka serwatkowego i dodatku izolatu białka serwatkowego. Istotą kompozycji tego produktu jest walor smakowy, dlatego też uzupełniono go przepyszną sproszkowaną maślaną. Osoby trenujące wyczynowo starają się wybrać produkty o jak najwyższym stopniu koncentracji białka. Jednak dla osób traktujących odżywkę białkową jako wykwintny deser lub smaczne uzupełnienie diety, produkt ten staje się coraz to częstszym wyborem. Spodziewamy się, że jego miejsce w rankingu będzie rosło.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close