Artykuły

Spalacz tłuszczu – jak może pomóc w redukcji masy ciała?

W odchudzaniu najważniejszą rolę odgrywają indywidualnie dobrana dieta oraz odpowiedni trening. Dieta powinna być ukierunkowana na redukcję masy ciała i zapewnić ujemny bilans kaloryczny. Dodatkowo można wesprzeć się spalaczem tłuszczu, który będzie uzupełnieniem diety. Suplementy diety co prawda nie są niezbędnym narzędziem w odchudzaniu, ale substancje w nich zawarte wywierają określony wpływ na nasz organizm, który może przyśpieszyć utratę tkanki tłuszczowej. Jednak ich działanie będzie widoczne tylko wtedy, kiedy będziemy sumiennie przestrzegać zaleceń dietetycznych i treningowych.

Pierwszym krokiem w ustalaniu ujemnego bilansu kalorycznego jest obliczenie całkowitej przemiany materii (CPM), czyli tego ile kalorii nasz organizm potrzebuje aby prawidłowo działać na co dzień. Istnieje wiele wzorów, niektóre z nich są dostępne w gotowych programach na stronach internetowych. Od całkowitej przemiany materii należy odjąć na początku od 10 do 15%. Końcowy wynik będzie stanowił ilość kalorii którą należy utrzymywać podczas stosowania diety redukcyjnej przez co najmniej kilka tygodnii, lecz nie dłużej niż trzy miesiące.

Dane naukowe potwierdzają odchudzające właściwości termogeników, przy czym najlepsze efekty dają kofeina oraz kapsaicyna. Niektóre spalacze dodatkowo mogą zawierać pomocnicze substancje takie jak cynamon, różeniec górski, ekstrakt z szafranu, zielona herbata, gorzka pomarańcza i wiele innych. Korzyści płynące z suplementacji spalaczy tłuszczu to między innymi przyśpieszona przemiana materii, zmniejszone uczucie zmęczenia, zwiększona wytrzymałość organizmu na stres, zwiększona wydolność, kontrola apetytu oraz nasilone spalanie tkanki tłuszczowej, czyli tak zwanej lipolizy.

spalacz tłuszczu redox

Kofeina jest naturalnym organicznym związkiem chemicznym znajdującym się w surowcach roślinnych, która ma działanie stymulujące i zarazem termogenne, co oznacza, że zwiększa się produkcja ciepła w organizmie. Kofeina oddziałowując na ośrodkowy układ nerwowy zmniejsza uczucie zmęczenia i pobudza do działania. W trzech kapsułkach spalacza Redox Extreme znajdziemy aż 100mg kofeiny, w porównaniu do filiżanki espresso, która średnio zawiera 65mg.

Kapsaicyna również charakteryzuje się silnym działaniem termogennym, co w efekcie powoduje nasilenie spalania tkanki tłuszczowej, jednocześnie nie dopuszczając do dojrzewania nowych komórek tłuszczowych.

Chcąc uzyskać maksymalne efekty wynikające z suplementacji spalaczem tłuszczu należy go przyjmować na 15-60 minut przed aktywnością fizyczną. Wówczas organizm będzie w stanie wykorzystać pobudzające i termogenne działanie poszczególnych substancji co będzie skutkowało mniejszym zmęczeniem na treningu oraz nasiloną produkcją ciepła i spalaniem tkanki tłuszczowej.

Spalacze tłuszczu z pewnością mają swoje zastosowanie w redukcji masy ciała i mogą okazać się przydatnym narzędziem w szczególności w końcowej fazie redukcji. Jednak wiodącymi czynnikami sukcesu są dieta i trening.

REDOX EXTREME – Skuteczny spalacz tłuszczu!

Tekst napisała: Magdalena Hajkiewicz

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close