Blog

Suplementacja Sylwii Soboty

Dobrze zaplanowana suplementacja to dla mnie ważny element pracy nad formą, tak w okresie pozastartowym, jak i w czasie przygotowań do zawodów fitness bikini. Zależnie od etapu i bieżących priorytetów zestaw preparatów jest jednak u mnie trochę inny. Staram się dobierać preparaty zawsze w taki sposób, by oprócz wysokiej skuteczności były także w pełni bezpieczne dla zdrowia,  dlatego sięgam tylko po środki renomowanych firm.

Suplementacja w okresie przygotowawczym

W okresie pozastartowym nadal staram się kłaść duży nacisk na kwestie związane z dietą, treningiem i suplementacją. Najczęściej jednak w tym czasie moja suplementacja ogranicza się do stosowania środków takich jak:

  • odżywki białkowe, które pozwalają w prosty i smaczny sposób uzupełnić moją dietę w wysokiej jakości proteiny,
  • preparaty kreatynowe, dzięki którym łatwiej mi rozwijać słabsze partie mięśniowe,
  • zdrowe tłuszcze, chodzi tutaj o kwasy omega 3, które trudno dostarczyć z jedzenia w odpowiednich dawkach,
  • witamina D – to właśnie tego związku często brakuje w diecie.

Mój ulubiony zestaw suplementów składa się z następujących środków:

Allnutrition ISOLATE PROTEIN – porcję czystego izolatu białka serwatkowego wypijam po treningu (najczęściej jest to dawka około 30g), jako dodatku do posiłków używam natomiast innej odżywki, a mianowicie jest to:

Allnutrition ULTRA WHEY PUDDING – ta pyszna odżywka idealnie nadaje się jako składnik naleśników, omletów i innych dietetycznych potraw,

Allnutrition 3-CREATINE MALATE – zazwyczaj przyjmuję nie więcej niż 5 – 6g dziennie, rozdzielając porcję na dwie dawki przyjmowane w okolicy wysiłku (najczęściej po posiłku przedtreningowym i zaraz po treningu),

Allnutrition VITAMIN D3 2000 MAX – zażywam 1 kapsułkę dziennie do kolacji, wiem że zapewnienie odpowiedniej dawki tej witaminy jest ważny nie tylko dla zdrowia, ale i dla pracy nad formą,

Allnutrition MAG B6– przyjmuję do śniadania i do kolacji po 1 kapsułce.

Suplementacja w okresie startowym

W okresie poprzedzającym starty w zawodach, kiedy koncentruję się na finalnej redukcji tkanki tłuszczowej, sięgam po środki pomagające w redukcji tłuszczu zapasowego. Tutaj szczególnie cenię sobie termogeniki, a także BCAA i adaptogeny. Niekiedy sięgam także po l-karnitynę. Mój przykładowy zestaw suplementów wygląda tak:

Allnutrition BCAA 8:1:1 STRONG FORMULA– porcję preparatu ( 5 – 8g) wypijam niedługo przed sesją treningową, a niekiedy także drugą porcję wypijam w trakcie treningu. BCAA chronią moje mięśnie przed utratą masy i pomagają lepiej się zregenerować. Odkąd piję BCAA w trakcie treningu czuję się też mniej zmęczona.

Allnutrition BURN4ALL– ten termogenik naprawdę mi służy, nie powoduje rozdrażnienia i bezsenności, a znakomicie grzeje i pomaga podkręcać obroty na treningu. Zaczynam zazwyczaj od małych dawek branych codziennie po 1 – 2 kapsułki po przebudzeniu i przed wysiłkiem, a z czasem zwiększam do 3 lub nawet 4 kapsułek w porcji,

Allnutrition ISOLATE PROTEIN – koktajl z izolatu białka serwatkowego na wodzie wypijam po treningu (najczęściej jest to dawka około 30 – 35g):

Allnutrition ASHWAGANDHA + GUARANA – przyjmuję kapsułkę codziennie między śniadaniem a drugim śniadaniem oraz przed treningiem. Ashwagandha pomaga mi lepiej znosić trudy okresu startowego, dzięki niemu nie stresuję się tak zawodami i nie odczuwam takiego zmęczenia jak kiedyś.

Allnutrition VITAMIN D3 2000 MAX i  Allnutrition MAG B6 stosuję tak samo, jak w okresie startowym, przez cały czas trwania pracy nad formą.

Podsumowanie

Chociaż na pewno kluczowe znaczenie w mojej pracy nad sylwetką odgrywają: aktywność fizyczna i dobra dieta, to dobrze dobrana suplementacja w sposób ewidentny pozwala mi podkręcić tempo postępów, a niekiedy także przełamać zastój i osiągnąć zamierzone cele dużo mniejszym kosztem. Szczególnie cenię sobie pyszne odżywki białkowe, dzięki którym dieta nabiera smaku i charakteru.  

Pozdrawiam, Sylwia Sobota

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close