Artykuły

Wegańskie rurki z kremem

Asortyment produktów urozmaicających diety wegetariańskie i wegańskie jest coraz szerszy. Poza alternatywami dla mięs i potraw wytrawnych coraz częściej można znaleźć też produkty dla osób, które preferują smaki słodkie.

Dzięki rozwojowi branży żywności przeznaczonej dla osób dbających o zdrowie i sylwetkę coraz łatwiej jest znaleźć takie przysmaki, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym konsumentom. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ mogą znacząco ułatwić trzymanie się diety.

Alternatywy dla słodyczy

Produktami „przecierającymi szlaki” dla produktów spożywczych o składzie lepszym, niż najpopularniejsze na świecie słodycze, były batony białkowe oraz energetyczne. Wraz z rosnącą popularnością rozpoczęło się również intensywne ich dopracowywanie zarówno od strony technologicznej (czyli np. trwałości mikrobiologicznej), sensorycznej (czyli wyglądu, smaku, aromatu i konsystencji), a także dietetycznej (czyli np. składu i dodatków prozdrowotnych).

Dzięki temu coraz więcej jest do wyboru produktów atrakcyjnych dla konsumentów z cukrzycą, otyłością, czy miażdżycą, a także osób, które chcą tych schorzeń uniknąć. Co więcej, udogodnienia te dostępne są również dla wegetarian i wegan, co nie jest takie powszechne w świecie standardowych słodyczy, gdzie do wielu wyrobów używa się mleka i / lub jaj.

NADZIENIE O WYJĄTKOWYM SMAKU ŚMIETANKOWO-WANILIOWYM

Wegańskie rurki z nadzieniem

Obok przysmaków takich jak czekolady, ciastka, czy batony, do najciekawszych opcji, które ostatnio debiutowały na rynku produktów dietetycznych, należą rurki z nadzieniem. Poza tym, że dostępne są one w kilku wariantach smakowych w wersji tradycyjnej, to do wyboru jest jeszcze waniliowa wersja wegańska. Wszystkie wersje wolne są od zbędnego cukru oraz tłuszczu palmowego.

Zamiast nich w składzie pojawiły się: maltitol oraz olej shea, które zdecydowanie wykazują się lepszym profilem bezpieczeństwa pod względem zdrowia metabolicznego. Dodatkowo, opcja stricte roślinna zamiast mleka zawiera napój ryżowy.

Idealne na wyjazd, spotkanie lub chwile słabości

Rurki z nadzieniem stanowią doskonałą przekąskę zarówno podczas wieczoru filmowego, jak i spotkania z bliskimi. Można je ze sobą zabrać na wycieczkę, a także trzymać je w szafce na wypadek „chwili słabości”. Każdy, kto regularnie sięga po słodycze, z pewnością po zastosowaniu alternatyw po jakimś czasie zauważy różnicę w masie ciała, czy też ogólnym samopoczuciu.

Dzięki wykluczeniu cukru i oleju palmowego słodycze w wersji „zdrowej” nie będą powodowały destabilizacji gospodarki glukozowo-insulinowej, a także nasilenia stanów zapalnych i zaburzeń gospodarki lipidowej.

Tagi

Jakub Wiącek

Jakub Wiącek – magister neurobiologii (2019) i licencjonowany dietetyk (2016) z uprawnieniami trenera personalnego (2015) oraz instruktora rekreacji ruchowej i sportów siłowych (2013). Autor wielu artykułów o tematyce popularnonaukowej, szczególnie z zakresu zdrowia, dietetyki i suplementacji. Pasjonat sportów siłowych i zdrowego stylu życia od ponad 10 lat, od początku tej przygody fan forum oraz sklepu SFD. Obecnie doktorant nauk o kulturze fizycznej AWF, do zainteresowań badawczych zalicza neurobiologię, fizjologię i biochemię, a w szczególności zagadnienia związane z funkcjonowaniem układu endokannabinoidowego, zjawiskiem bólu oraz mikroflorą jelitową. Wiedzę uzupełniającą zdobywał na kursach dobrej praktyki w badaniach klinicznych (2019) oraz opieki farmaceutycznej nad pacjentem z bólem (2019)

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close