Artykuły

Wykwintne batony dla wegan

Coraz większą popularnością cieszą się diety wegańskie, które opierają się o produkty pochodzenia roślinnego. Diety te zakładają eliminację z jadłospisu mięsa, ryb, jajek, a nawet nabiału i miodu. Dla wielu osób zbilansowanie takiego zestawienia potraw nie jest prostym wyzwaniem, szczególnie w kwestii uzupełnienia białka, które pełni bardzo ważną funkcję w organizmie człowieka.

Białko, którego potrzebujesz

W jadłospisach wegańskich głównym źródłem protein są rośliny strączkowe, soja oraz w mniejszym stopniu orzechy, nasiona oraz zboża.

W czym tkwi problem? 

Niestety w przypadku roślinnych źródeł białka, spotykamy się często z problemem aminokwasów ograniczających. Oznacza to, że dany produkt zawiera zbyt niską ilość aminokwasów egzogennych, co wpływa na zmniejszenie zdolności organizmu, do tworzenia z niego białek ustrojowych. By białko roślinne było jak najlepiej wykorzystywane przez organizm, należy w jednej porcji pokarmu dostarczyć najlepiej kilka źródeł białka.

Wykwintne batony dla wegan

Marka ALLNUTRITION znana jest z tworzenia produktów przeznaczonych dla wegan i wie, jak ważne są proteiny w kontekście nie tylko regeneracji, czy też budowy tkanki mięśniowej, ale również w utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia. Dodatkowo marka ALLNUTRITION stawia na smak i przyjemność płynącą ze spożywanych pokarmów. Dlatego stworzono wyjątkowe legalne słodycze, które nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego.

Do rodziny legalnych słodyczy dołączyły:

ALLNUTRITION F**KING DELICIOUS VEGAN BAR 55 G PEANUT BUTTER to batony proteinowe o smaku orzechowym oblane polewą i posypane orzechami ziemnymi.

ALLNUTRITION F**KING DELICIOUS VEGAN BAR 55 G BROWNIE to baton proteinowy o smaku brownie oblany kuwerturą z ciemnej czekolady z chrupkami sojowymi.

Co wyróżnia nasze batony od innych produktów tego typu?

Wiele źródeł białka

Przede wszystkim są idealnym źródłem białka pochodzenia roślinnego, w ich składzie znajdziemy proteiny pochodzące z grochu, soi oraz ryżu. Zastosowanie różnych źródeł protein sprawia, że zawarte w nich białka roślinne są lepiej przyswajane przez organizm.

Tylko naturalne cukry

Dodatkowo do produkcji tych słodkich łakoci nie wykorzystano sacharozy, czy syropów glukozowo-fruktozowych, znajdziemy w ich składzie tylko naturalnie występujące cukry.

Wartościowy błonnik

Warto również zaznaczyć, że ALLNUTRITION F**KING DELICIOUS VEGAN BAR zawiera wysoką ilość błonnika, ważnego do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.

Pyszny deser i kompletny posiłek 

ALLNUTRITION F**KING DELICIOUS VEGAN BAR to funkcjonalny produkt, który osłodzi każdemu dzień, niezależnie czy w Twoim jadłospisie gości mięso, czy też nie. Ten wyjątkowy baton to idealna przekąska po treningu, w pracy, czy na wycieczce. Starannie skomponowany skład, sprawia, że poza wyjątkowymi słodkimi doznaniami, zadbamy z nim o swoją dietę.

Tagi

Anna Zięba

Od wielu lat współpracuje z zawodnikami, trenerami. Układam indywidualne plany dietetyczne i treningowe na PoTreningu. Moja specjalizacja to dietetyka, trening i suplementacja.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close