Artykuły

Czy spalacze tłuszczu działają bez ćwiczeń?

Czasy, w których przyszło nam żyć, charakteryzują się ciągłymi zmianami i szybkim tempem ich dokonywania. Przyzwyczailiśmy się do tego, że większość rzeczy możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Technologia wspiera nas niemal w każdym aspekcie życia, nie wyłączając takich dziedzin jak sport, zarówno ten zawodowy, jak i rekreacyjny.

Podejmując wysiłek pracy nad sobą, również liczymy na natychmiastowe efekty. Czy to źle, że marzenia o sylwetce zbliżonej do ideału również chcielibyśmy mieć od zaraz?

Wiele osób poszukuje złotego środka, który w szybki sposób pozwoli pozbyć się tkanki tłuszczowej bez rygorystycznej diety i aktywności fizycznej. Czy takie osoby mogą odnieść sukces? Teoretycznie tak, jeśli spełnią kilką mniejszych warunków.

Kiedy spalamy tłuszcz?

Aby spalić tkankę tłuszczową, trzeba dostarczać mniej energii, czyli kalorii niż organizm potrzebuje. Należy stworzyć tzw. deficyt energetyczny, który zmobilizuje nasze ciało do wykorzystywania swojego materiału zapasowego zmagazynowanego właśnie pod postacią tkanki tłuszczowej, do pokrycia potrzeb energetycznych. Deficyt kaloryczny możemy zbudować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wyżej wspomniane spożywanie mniejszej ilości kalorii w postaci pożywienia, niż wynika to z naszego zapotrzebowania. Drugi sposób to zwiększenie aktywności fizycznej bez zwiększania ilości spożywanych kalorii.

Czy spalacz tłuszczu może w tym pomóc?

Tak, na kilka sposobów!

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są spalacze tkanki tłuszczowej. Nazywamy tak preparaty, które dzięki zawartym w sobie składnikom aktywnym pomagają w redukcji masy ciała. Mogą działać wielotorowo i na wielu płaszczyznach np. poprzez nasilenie lipolizy, czyli procesu rozpadu tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa ulega rozkładowi do kwasów tłuszczowych i glicerolu, po czym zostaje wykorzystana w celach energetycznych.

Termogeneza

Niektóre spalacze wpływają dodatkowo na termogenezę, czyli wzrost temperatury ciała, co w efekcie wpływa na wzrost wydatkowanej energii. Jest to zazwyczaj zasługą kofeiny, guarany czy ekstraktu z zielonej herbaty.

spalacz tłuszczu redox

Przypływ energii

Substancje te wpływają również na wzrost naszej energii w ciągu dnia, może to oddziaływać na naszą spontaniczną aktywność fizyczną, np. rozmawiając przez telefon, nie siadamy na wygodnym fotelu, lecz wędrujemy po pokoju z telefonem.

Jesteśmy mniej senni, zwiększa się nasza wytrzymałość oraz koncentracja, dzieje się tak, gdyż kofeina zawarta w tego typu preparatach działa na nasz układ nerwowy i hamuje receptory adenozynowe. Zamiast siadać przed telewizorem, mamy jeszcze energię i chęci np. na sprzątanie, spacer czy wypad rowerowy.

Niższy apetyt

Często osoby stosujące spalacze zauważają efekt hamowania głodu i mniejsze ciągoty do słodyczy. Zawarte w spalaczach ekstrakty roślinne np. Garcinia cambogia, cynamon, berberyna, czy pierwiastki, takie jak chrom wpływają na mniejsze skoki poziomu cukru we krwi, przez co nie mamy nagłych napadów głodu.

Dieta, aktywność, spalacze – zaatakuj tłuszcz na trzy sposoby!

Optymalną drogą, prowadzącą do spełniania marzeń o zmianie swojej sylwetki, jest połączenie zbilansowanej diety, odpowiednio dobranych ćwiczeń, zmiany nawyków żywieniowych i generalnie życiowych i wsparcia przemyślaną suplementacją. Każdy z tych czynników może sam w sobie być skuteczny, siła tkwi jednak w kompleksowości działań. 

Jednocześnie można śmiało stwierdzić, że również osoby, które nie ćwiczą, a którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów, powinny zauważyć pozytywny wpływ preparatów stworzonych w celu spalania tkanki tłuszczowej. To pierwszy, dobry krok ku poprawie komfortu życia.

Tagi

ALLNUTRITION

Bez względu czy siłownia jest Twoim drugim domem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, marka Allnutrition spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Każdy produkt musi być odpowiedzią na konkretne potrzeby klientów.

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close