Białka wegańskie, roślinne

Białka są jednymi z podstawowych elementów odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu. Białka wegańskie również spełniają tę funkcję, a dodatkowo są dobrą alternatywą dla osób, które chcą zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego. Ponadto wykazują mniejszą kaloryczność w porównaniu ze swoimi odzwierzęcymi odpowiednikami.

Na rynku dostępnych jest kilka typów białkowych odżywek wegańskich zarówno zawierających gluten, jak i bezglutenowych. Każda z nich ma swoje unikalne cechy. I tak na przykład produkty sojowe pod względem właściwości odżywczych są zbliżone do tych pochodzenia zwierzęcego, a odżywki otrzymane z grochu zawierają dodatkowo również magnez, żelazo i błonnik. Białko grochu nie powoduje uczuleń, dlatego może być zażywane przez osoby borykające się z alergiami pokarmowymi.

Białko wegańskie pomaga zwiększyć masę mięśniową. Odżywki zawierające ten składnik należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej dla osób mniej aktywnych zaleca się od 0,8 g do 1,2 g na kilogram masy ciała, natomiast u sportowców dawka ta nie powinna przekroczyć 2,2 g.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Back to top button
Close