Ashwagandha

Ashwagandha (inaczej zwana indyjskim żeń-szeniem) należy do adaptogenów, czyli substancji wykazujących stymulujące działanie na człowieka. Ich przyjmowanie pozwala usprawnić funkcjonowanie organizmu i odzyskać wewnętrzną równowagę. Ashwagandha wykazuje właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwlękowe. Zwiększa tolerancję wysiłku fizycznego i pozytywnie oddziałuje na pracę układu nerwowego. Przyczynia się do redukcji stresu, ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu. Stosowanie ashwagandhy przez sportowców wpływa na poprawę osiąganych wyników.

Żeń-szeń indyjski jest przyjmowany również wspomagająco podczas radioterapii niektórych nowotworów, w leczeniu chorób tarczycy, obniżaniu poziomu cholesterolu oraz glukozy we krwi i redukcji isulinooporności.
Dla osiągnięcia optymalnych efektów ashwagandhę należy zażywać w cyklach składających się z 6-8 tygodni codziennego przyjmowania 300-500 mg ekstraktu i około 4-5 tygodni przerwy. Korzyści ze stosowania są obserwowane po 2-3 miesiącach kuracji.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Back to top button
Close