Artykuły

O jakiej porze brać spalacz tłuszczu?

Preparaty ukierunkowane na ułatwianie procesu redukcji masy ciała muszą spełniać pewne warunki, aby mogły być nazywane spalaczami tłuszczu. I wcale nie chodzi tutaj tylko o pobudzenie wywołane przez kofeinę, gdyż istnieją również spalacze bez silnych stymulantów. Niezależnie od składu spalacza z reguły pory jego stosowania nie są obojętne. Warto zatem zorientować się, w jakich porach sprawdzi się on najlepiej.

Spalacze ze stymulantami

Głównym stymulantem w spalaczach jest kofeina, która przeważnie występuje w większych dawkach, aniżeli w jednej filiżance kawy. To właśnie kofeina ogranicza w pewien sposób swobodę wyboru pory sięgania po ten środek w ciągu dnia. Tak jak kawę, energy-drink, czy przedtreningówkę, spalacz z kofeiną również powinno się spożywać najpóźniej na 5 – 6 godzin przed snem. Dla większości ludzi optymalną porą na zastosowanie tego typu produktów będzie godzina nie późniejsza, niż 16 – 17, jednak, jeśli jest możliwość zrobić to wcześniej, to zdecydowanie warto.

ALLNUTRITION REDOX HARDCORE 2.0 to nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX® .

Spalacze tłuszczu ze względu na charakterystykę działania dobrze sprawdzają się jako produkty poprawiające jakość treningów i znoszące zmęczenie, a aktywność fizyczna utrzymywana na stałym poziomie to jeden z najważniejszych elementów sukcesu w redukcji masy ciała. Można sięgać po nie zarówno przy treningach siłowych, jak i wytrzymałościowych czy mieszanych. W przypadku zastosowania przedtreningowego spalacz należy spożyć na około 30 – 45 minut przed wejściem na salę treningową, czy przed aktywnością na świeżym powietrzu, basenie itd.

Spalacze bez stymulantów

W spalaczach tłuszczu wolnych od stymulantów znaleźć można związki, które usprawniają przewodzenie sygnałów w układzie nerwowym i zużywanie substratów energetycznych, jednak nie wywołują ryzyka wystąpienia zaburzeń snu. Rolę taką odgrywają m.in. cholina i karnityna. Pierwszy z tych dwóch wpływając na syntezę acetylocholiny, uczestniczy w przesyłaniu impulsów z układu nerwowego do mięśni, a także działa na mózg na przykład w kontekście kształtowania pamięci, natomiast drugi związek wpływa na układ nerwowy pośrednio, a dodatkowo uczestniczy w zużywaniu tłuszczu na cele energetyczne.

NIE ZAWIERA STYMULANTÓW I KOFEINY

W odróżnieniu od kofeiny są to związki naturalnie produkowane w organizmie i nie wywołują tak wyraźnego pobudzenia. Mimo że spalacze bez stymulantów raczej nie obniżą jakości snu, to z reguły zaleca się sięgać po nie w środku dnia, a nie w godzinach wieczornych. Uzasadnia się to faktem, że zawierają one ekstrakty pochodzenia roślinnego, np. z pokrzywy czy mniszka lekarskiego, które ułatwiają wydalić potencjalne nadmiary wody z organizmu.

Dodatkowe korzyści ze spalaczy

Spalacze mogą być dobrym uzupełnieniem diety oraz aktywności fizycznej w procesie optymalizacji estetyki swojej sylwetki, sprawności fizycznej oraz intelektualnej, czy zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Poza tym, że zawierają związki ułatwiające prowadzenie intensywnych treningów, to zazwyczaj mają jeszcze w składzie pozycje o znaczeniu prozdrowotnym, takie jak ekstrakty z czarnego pieprzu, karczocha, czy zielonej herbaty, których substancje aktywne wykazują silne właściwości antyoksydacyjne.

Jakub Wiącek

Jakub Wiącek – magister neurobiologii (2019) i licencjonowany dietetyk (2016) z uprawnieniami trenera personalnego (2015) oraz instruktora rekreacji ruchowej i sportów siłowych (2013). Autor wielu artykułów o tematyce popularnonaukowej, szczególnie z zakresu zdrowia, dietetyki i suplementacji. Pasjonat sportów siłowych i zdrowego stylu życia od ponad 10 lat, od początku tej przygody fan forum oraz sklepu SFD. Obecnie doktorant nauk o kulturze fizycznej AWF, do zainteresowań badawczych zalicza neurobiologię, fizjologię i biochemię, a w szczególności zagadnienia związane z funkcjonowaniem układu endokannabinoidowego, zjawiskiem bólu oraz mikroflorą jelitową. Wiedzę uzupełniającą zdobywał na kursach dobrej praktyki w badaniach klinicznych (2019) oraz opieki farmaceutycznej nad pacjentem z bólem (2019)

Może Ciebie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również
Zamknij
Back to top button
Close